Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Moje komentarze

 • Rząd Szydło już się skompromitował...
  Brak reakcji babeczki Szydło na osobnika Szyszkę i jego zbrodnie w Puszczy Białowieskiej dowiodły, że pani premier przestała rządzić.. Myślę że mieli tragiczne wyniki badania opinii publicznej. Światła, nietępa część narodu, w tym artyści co odwazniejsi, zaczęła wątpić w te władze. Tak jak podejrzewałem podmiana premiera na Jarosława nie udałaby się, premier Kaczyński ma bardzo nędzną opinię w społeczeństwie... może pomogłoby mu zrobienie prawa jazdy... Morawiecki jest jakąś małą nadzieją na porządną zmianę w kraju. No ale jeśli nadal będzie trzymać przestępców typu Szyszko w rządzie, to bardzo wątpię, czy ktoś normalny temu rządowi pomoże w czymkolwiek. Morawiecki ma bardzo trudne zadanie, ale może mu się udać. Żeby mu się udało, Jarosław musi przestać bawić się w swoje gierki i dać mu wolną rękę we wszystkim. Opowiadanie, że premier nie ma zaplecza politycznego, to nieprawda, ludzie z taką klasą jak on są sami sobie zapleczem politycznym.. Moim zdaniem Morawiecki powinien zacząć od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno stopniowo narastać xD ... niestety z tego co słyszę, ponoć rząd Szydło może przetrwać w nowej oprawie. Mieli paru dobrych ministrów, cyfryzacja była naprawdę - jestem pod wrażeniem pomysłów.
  Szydło stworzyła dosyć dobry rząd z paroma ekstra ministrami. Rządzić nie potrafiła. To moim zdaniem kolejny przypadek, aby się zastanowić, czy babkom udostępniać wysokie funkcje kierownicze, one po prostu do tego się nie nadają mentalnie. Najgorszym premierem też nie była. Spodziewałem się że wykrzesze z siebie coś więcej. Zmiana premiera była wprost konieczna wobec tego, co to towarzystwo zaczęło wyprawiać w kraju a i za granicą też. Zaiste dziwne jest oburzenie lemingów na nowego premiera, w końcu to też katolik, tak, to po co na swojego się tak nadymać? Że bogaty, że to tamto? Trzeba mieć łeb katolika, żeby napastować swoich ludzi i nadawać przeciw premierowi... Miejmy nadzieję, że Morawiecki będzie się trzymać kursu poprzedniego rządu, ale że przy okazji ruszy ten kraj do przodu, zamiast gadania że będzie jakaś pozytywna robota, nie tylko same deklaracje. Mierzeja jak nie przekopana tak nie przekopana, a lata lecą cholernie szybko... W grę wchodzi oczywiście tworzenie nowej partii, tak jak to jakiś bloger (blogerka) proponował. Ale dajmy rządowi parę miesięcy niech pokaże jak działa.. czy coś robi czy mówi że robi... A potem będzie można wyjeżdżać.... i tak pewnie wyjedziemy... polska nie jest krajem, w którym można żyć.. biurwokracja, państwo policyjne, bezprawie prawne.... pan Morawiecki ma przed sobą teraz wielką katolicką stajnię ostro zawaloną łajnem, nie tylko tę w Janowie, chociaż podobno tam chcą niszczyć pulę genową stadniny teraz... Zamiast narzekać trzeba mu życzyć powodzenia. Biedroń w niego nie wierzy, kto wie, może ma rację, przytaczał niezłe argumenty na to, że nie ma nadziei na zmianę w Polsce..
  Mam też nadzieję że Morawiecki nie bedzie latać bezmyslnie jak Szydło do domciu helikopterem... raz że to głupie, dwa że naprawdę nie wypada....
  Wymiana premiera? Bardzo zła decyzja PiS-u!
 • Dzięki za komentarze
  Zastanawiałem się, czy wogóle czytać komentarze, czy nie, i ostatnio wpadłem na to, aby ..... nie czytać. Miło i sympatycznie, cieszy jak jest ich sporo, dzięki, ale po prostu będzie mi łatwiej pisać i mniej się człowiek będzie denerwować w razie czego.
  No i drugie to co czasem myślę nie odpowiada tzw. opinii publicznej, ale uważam, że tak jest właśnie, jak myślę. A więc nieczytanie komentarzy uwalnia mnie od jakiegoś kompromisu z czytelnikiem, a po prostu prezentuję swobodnie swój punkt widzenia i już. Może dzięki temu lepiej mi pójdzie z tym pisaniem. Rozpętuje się można powiedzieć atak na prezydenta, pomyślałem że napiszę jakąś kontrę, dajmy nowym władzom podziałać, to nie jest ten sam PiS, inni ludzie za sterami, są jakieś "bonusy w ludziach"... jest mała mikra nadzieja że będzie lepiej że coś się zmieni, trzeba im dać szansę. Nie ma do czego wracać. Dobrze że są robione czystki - oby jak najgłębsze właśnie w ministerstwach wszelakich, w urzędach. I dobrze by było, gdyby władza mogła rządzić. Czyli aby Trybunał nie wkładał im kija w szprychy.... niech porządzą, wtedy dopiero będzie można wystawić im albo laurkę albo obrzucić czym popadnie. Pozycja prezydenta wcale nie jest taka zabetonowana, warto go chyba bronić, bo przeciwnik ostro knuje, wprost mówi (Petru) że będzie obniżać notowania prezydenta.
  TAk że dzięki za komentarze, chyba rozumiecie, że odpuszczam czasem czytanie komentarzy.... dzięki, że ostrej bury nie dostałem, piszę czasem późno, jak zwykle do tej pory nie posprzątane nie sprawdzone dobrze... no trudno, takie jest życie. Wstrzymuję się ostatnio przed postami, z zamiarem ładnego opracowania, ale podejrzewam że niewiele z tego wrzucę na blog. Albo chwila na publikację minie, albo będzie ważniejsze co innego.... Internet nas w pisaniu nieco demoralizuje, no nie.... media, gry komputerowe, polityka to nam też psuje treści... Sami wiecie jak jest. Nastawiamy się agresywnie do świata, jak i on do nas.
  Sam myślę czasem zająć się porządnym dziennikarstwem, no ale zdaje się że to się uda tylko w duecie.... mógłbym się domówić z kimś z Białegostoku to możliwe, no ale na razie zajmuję się innymi sprawami, i mam nadzieję, że zajmę się tym na dobre. Zobaczymy jednak, jak to się rozwinie, te moje plany i prace. W każdym razie coś się ruszyło w temacie .... W sumie fajnie, że ten świat jest tak ostro rozkopany, gdyby wszystko było pozamiatane, co takiego byśmy robili, co z bohaterstwem i tak dalej z wysiłkiem.... a tak, czego się nie chwycisz, wszystko źle..... wszystko można poprawić czy zmienić. Coś tym politykom tam na górze trzeba wytłumaczyć, coś prostego, bo to co się dzieje, to naprawdę przerasta kabaret. Oni nie wiedzą, co jest ważne, ważniejsze, i mniej ważne. Ale nosy zadzierają, jakby posiedli wiedzę tajemną...
  Kwestia kto nimi kieruje, mieliśmy nadzieję, że Merkel, Putin, potem okazało się, że jednak niekoniecznie, że może mafie i korporacje, no ale może jednak diabeł pociąga za sznurki... Czasy jednak są tak przełomowe, że i sam diabeł pewnie czuje, że jest na cenzurowanym, że ludzie jego władzy mówią - to nie tak... Czujemy że coś się stanie, wisi coś ostatecznego w powietrzu, ale w sumie, już po wszystkim, będzie na pewno lepiej. Może nie tylko gospodarka, nie tylko kościół katolicki, który jak wiemy i widzimy nie sprawdza się, ale jednak panie prezydencie jeśli idzie o powodzenie władzy, może jednak zacząć czytywać biblię, ruszyć i wesprzeć projekt in vitro, który nie jest w żaden sposób sprzeczny z religią.... Czytywanie samej Biblii sporo dało w historii świata, tak że chyba nie ma lepszego lekarstwa na diabła, jak poczytać. Kościoły msze i kadzenia to za mało. Ten temat może pomóc całej klasie politycznej i nie tylko im. Miejmy nadzieję, że diabeł który kręci tym światem długo już tu nie zabaluje, że będzie zdetronizowany i da światu spokój na jakiś czas. A że trochę huku narobi spadając ze stołka.... pewnie tak trzeba... świat będzie wreszcie normalny. Nie było żadnego komunizmu, socjalizmu, i kapitalizmu. To wszystko były rządy diabelskie. Niewiele jedno od drugiego się różniło. Zasady w sumie były podobne. Wyzysk, niewolnictwo, bogactwo, luksusy, czapkowanie, bożki... to było, i niestety jeszcze jest. Ale za progiem puka już inny świat, nie NWO, ale właśnie nowy świat. Pytanie - jak my to wszystko przeżyjemy, i gdzie... polska staje się miejscem coraz mniej bezpiecznym, nie mówiąc nawet o posiadaniu dzieci. Kiedyś to było państwo, a teraz trudno to jakoś nazwać. Rozczarowanie chyba.
  Dobry Prezydent i zły Trybunał
 • Na pochwałę dla zwykłych pracowników kolei- oni protestowali..
  Protestowali wobec tego co tam się na górze dzieje... W sumie warto wtedy było złożyć doniesienie na szefów do prokuratury. No i do mediów poinformować... Ale znając polskie realia, to ryzykowne :)
  O pluskwach w POciągu.
 • @policjant łapówkarz 19:11:41
  człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi ahahaha :) cześć smerfie :) poczernieliście trochę ostatnio :) hihihi
  Nie atakujcie Łazarza... plsss
 • @Ultima Thule 09:00:22
  RACJA Ultima!
  Przydałby się ktoś kto inwigiluje działanie zadymiarzy, Donald Tusk premier z pewnością zatrudnia jakichś spamerów... warto wykryć ośrodki spamu i dopaść bandziorów :) - można nawet finansowo obciążyć heheheh :) A jeśli uda się wykryć, że opłaca to premier??? hehehe raj no nie :)
  Premier Tusk ma PR na najwyższym poziomie. I tylko to. Reszta to pasmo porażek i decyzji, których żaden matoł by się nie POwstydził.
  Proponuję "Deklarację" Nowego Ekranu
 • @taba 09:52:10
  Słuszna uwaga, Taba.
  Zróbmy listę zbrodniczych ideologii - PO można w to włożyć... możemy ich puszczać inną czcionką, tak jak oni to robią w tv :) możemy dać tekst pływający z prawa na lewo heheheh
  ale niech piszą :) Można dać tekst odwrócony albo na lewą stronę... choć to polityczne nadużycie. Też jestem zdania, aby zbrodnicze ideologie, jak pomiatanie biedakami, obiecywanie śmierci, były promowane tak jak w tvp opozycja hahahah :)
  Proponuję "Deklarację" Nowego Ekranu
 • Panie filozofie. Świadkom Jehowy nie jest obojętne ich zachowanie.
  Jakim cudem wywnioskował Pan, że jest im obojętne ich zachowanie?
  Jest to wydumany wniosek, nie poparty tym, czego rzeczywiście uczą.
  Tylko teraz można sobie wypracować nowe życie.
  Niech pan i czytelnicy się zastanowią, jaki sens mają biblijne Księgi Pamięci. Czy nie są zapisem stanu ciał? Czy nie są kopią zapasową umarłego? A czym jest wymazanie z Księgi Pamięci? Czy te proste słowa nie przemawiają :) Po co księgi pamięci, skoro są te rzekome dusze. No i dlaczego Biblia mówi o zwierzętach, że to również dusze???? I jak to się ma do nauki Kościoła Katolickiego? Dech dusza nie ma co się przerażać, Biblia jest prosta, tylko nie kombinować :) i uważać przy czytaniu.
  To jedna z bardziej "zasadowych" grup religijnych :) a pan dochodzi do wniosku, że jest im obojętne... Rozumiem że pisał pan tak późno w nocy (rano) jak ja...
  Całe te dywagacje można by wziąć za próbę szkalowania, przy pełnej wiedzy co i jak, wiadomo kogo. Jaka prawda, chyba tylko sama Góra wie.
  Ładnie napisane, ktoś mógłby się nabrać, że to praca naukowa :)
  Świadkowie Jehowy nie wierzą w Zmartwychwstanie
 • @OHV 09:58:20
  Wszystko to się wydaje śmieszne, i wskazujesz na "święte prawo własności", tu wszak oddane w służebność :) tym ludziom.

  Cały śmiech by ci przeszedł, gdybyś siedział w takim domku i czekał na karetkę, albo lepiej, żeby ta karetka z tobą w środku tkwiła w tym błocku.

  To przestępstwo urzędnicze... oczywiście bazując na tych informacjach. W wyroki sądowe ostatnio jakoś specjalnie nie wierzę... choć bardzo piękny ostatnio słyszałem, piękny wyrok :) (dr. G).
  Usypał sam drogę, więc ma sprawę w sądzie
 • Przestępstwo popełnili w tym przypadku urzędnicy.
  Jeśli ktoś chce poszukać, jakie, to znajdzie się - jak na każdego - paragraf.
  Kto powoduje zagrożenie życia choćby... a kiepska droga? Gdzie karetka nie może dojechać?
  Teraz tylko problem z chętnym do procesu i ochoczym prokuratorem, który będzie ścigać nieludzkich urzędasów. Może odwołać tamtejsze władze, skoro tolerują takich ludzi?
  Gdyby wszystkie głupie prawa, jakie napłodzil parlamentarzyści, działały w Polsce, to z narodu 37 -milionowego mielibyśmy naród 10-milionowy. Dobrze, że urzędnicy jednak często są ludźmi, a nie idiotami. Gdyby premier był bardziej przejęty swoją pracą, wywaliłby cały rządek tych urzędników. Po samą górę. Nie wydaje się, aby urzędnikiem mogła być osoba, która jest na bakier ze zdrowym rozsądkiem.
  Usypał sam drogę, więc ma sprawę w sądzie
 • @solfernus 13:35:16
  Katolika prosta sprawa łacno poznać po słowach
  Ten na co dzień uśmiechnięty za plecami nóż chowa

  Sofernusie, czymże Palikot tak tobie zawinił,
  żeś się cały zapluł na niego, zaświnił?

  Palikota sztuk jest jeden a do ośmiornicy braknie 7 :)

  Wolisz takich którzy milczą, gdy GESTAPO złapią dziewczę
  i w komendzie jeden z drugim po kolei ją obłapią?

  Łatwo w kupie atakować, gorzej solo wyjść na podium
  i samemu stawić czoła tłumom (tu ocenzurowałem hehehe )

  Komu służę, ty mi powiedz, bo oczerniasz mnie tu drogi,
  Kto przemilcza zbrodnie, nie doleci w nieba progi
  zaś Palikot pracowity, mądry, cwany i obryty :)
  jest odważny, mówi szczerze, święcie w jego Niebo wierzę...

  Tak mi tutaj nakłamałeś, gdzie biblijne rady miałeś?
  Które to ci przykazanie każe mnie obśmiewać Panie..

  Miejże powód, jakieś fakty, weź odeślij mnie ku akty...
  Po co krzyki, po co rwetes, Polska katolickim krajem..
  Kto tu pisze te ustawy? Pan Palikot? Jam ciekawy?

  Nie ma sprzętu po szpitalach, sam tam byłem, wiem com znalazł,
  przyda się tam każda nowa rzeczy, gdy zaboli cię, zapieczy,
  trafisz kiedyś do szpitala, chciałbyś być leczony, lala...
  A bez trafnej zaś diagnozy piekło pewne, jak prognozy...
  Zatem wrzucaj w puszki dzielnie, wrzucaj z rana i z wieczora
  To opłaci się wnet tobie, gdy rodzina będzie chora hehehehe

  fajnie napisałeś solfernus hehehe pozdro... obojgu nam życzę solfernusie większej rzetelności w naszym pisaniu..
  Czy my blogerzy musimy być dziennikarzami eheheh ech jak mnie tak pomęczycie to powiem nie chcę ale muszę hehehe no brawo :)...
  Bzdury na temat Owsiaka
 • @Ultima Thule 09:22:07
  O boska, co za tolerancja... może stosik by się przydał, jak z nergalem? To było piękne...
  Bzdury na temat Owsiaka
 • @Pan Marky 08:00:13
  Doczytaj ze zrozumieniem. Nie dotyczy to tylko katolików... bosh co ci ludzie robią :)
  Nie ma jak uprzedzenie, mózg się wyłącza a żwawa rączka szuka bejsbola albo kijaszka aby enemy strzaskać, ot, fraszka hehehe :)
  Bzdury na temat Owsiaka
 • @rerak 05:22:37
  Steku łgarstw? Obawiam się, że szacowny ale szybki do zwady pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zerknie pan na stosowny link, dojdzie do momentu, gdzie ktoś deliberuje, iż skoro Woodstok jest organizowany z procentów od zbiórki, to niech się ludzie zastanowią, gdzie idą ich pieniądze. Dalej nie trzeba czytać, bo ktoś, kto to napisał, nic nie rozumie z tego, co się dzieje, jedynie pała chęcią sponiewierania Jurka biednego.
  Wczoraj zerknęłem na stronę sprawozdania Owsiaka. Po napisaniu postu. No ludzie. Ile zebrał w zbiórkach tyle wypłacił. Nie wnikałem w szczegóły. Ja np. kiedy się składałem na ofiary zawalenia się hali targowej, dowiedziałem się później, że Caritas jeszcze nie doręczył mojej forsy adresatowi, a spora część gdzieś przepadła...
  Jeśli jesteś pan uczciwym człowiekiem, to zamiast inwektyw poszukaj pan uzasadnienia i pokaż pan rzekome łgarstwa. Bardzo wątpię, że pan coś takiego potrafisz zrobić, bo ja piszę tak jak uważam, a nie jak mi zapłacili. I zaraz bierz się pan do szukania tych łgarstw, bo nie wiem, czy mi cierpliwości drogi pomawiaczu stanie.
  Bzdury na temat Owsiaka
 • @Skad my to znamy 15:13:45
  Nie od razu Kraków zbudowano. Zdawało mi się, że napisałem tak ciepło, jak się da, ale widać, że za mało ciepło.
  "polaków" poprawię, jeśli ci zależy :) jak znajdę czas.
  W kwestii narodu, nie oceniam go tak tragicznie. W porównaniu do innych Polacy mają fajne łebki, często bywają rozgarnięci. Trafiają się fajne umysły. Natomiast nie pielęgnuję w sobie polskości.
  Dziwisz się, że trafiło to na centralny pasek :) a mi jest z tego powodu przyjemnie. Powiem tobie, dlaczego jest ten post wyróżniony.
  1)warto uspokoić dyskusję społeczną. O rewolucji można mówić normalnie i przyzwoicie :) choć, nie ukrywam, przestawienie się trochę potrwa ;)
  2) jest całkiem prawdopodobne, że te cuda i dziwy, ta cała nienormalność tej Polski jest skutkiem tego, co napisałem. Warto się zastanowić.
  Chamstwo, którego się dopatrzyłeś, nie było moją intencją i nie dlatego to pisałem. Uważam, że dobrze się stało, że post wylądował w centrum uwagi, moja wrodzona złośliwość podpowiada, że powinien jeszcze wylądować w dziale Kościół Katolicki. Warto postudiować Biblię, miałem trochę zaległości, ale zapraszam i Ciebie. Jeśli poczytasz księgę Apokalipsy, zadasz sobie pytanie, kim jest kto, może dojdziesz do podobnych wniosków, jak ja. To, że papież twierdzi, że nie będzie końca świata? O słońcu też miał wyrobione zdanie. Lepiej być przygotowanym. Mam w tej chwili ograniczone możliwości postowania, długo myślałem, czy wogóle brać udział w tym rynku rozmaitości, jakim jest Nowy Ekran. Ktoś tu niedawno napisał, że Nowy Ekran nie ma siły intelektualnej itp aby coś zmienić. Panowie i Panie, ja sam mam dosyć pomysłów, żeby zmienić wszystko. Oczywiście nie bardzo to się przekłada na efekty polityczne i globalne, ale damy rady. Wierzę w siebie, wierzę w to co piszę, ktoś tu tytułuje mnie idiotą. Nie tak, panowie, nie tak. Jestem jak to się mówi szalenie inteligentny, może nawet jestem geniuszem, ale jako Polak nigdy w to nie uwierzę. My polacy czujemy się tak wiecie :) Taki kraj takie pensje taka władza. Takie doświadczenia. Nawiasem, słowo polacy pisze się raz tak, raz tak, itp. i są to poprawne zdania. Na pewno robię błędy, dzięki za korektę. Szkoda, że nie usłyszałem rozwinięcia "śmieszne", a w Twoim komentarzu przynajmniej wiem, o co chodzi. I powiem, że przy moim umyśle zdarza mi się poprawiać specjalistów. Inteligencja to potworna potęga. Potworna przewaga. I nic, zupełnie nic poza tym. Reszta, to twój duch, twoje notowania na samej górze, twoje układy z Bogiem. To również potęga. Wszystko się zmienia, kto stoi, moze upaść, kto bieży, leży :) Zapraszam do komentarzy, to ludzka rzecz, pogadać. Przestańmy walczyć ze sobą, a zacznijmy z problemami.
  Nie atakujmy premiera Tuska!
 • @zibi 09:42:26
  Drogi Autorze.
  Raczej nie należy polemizować z poglądem, że chrześcijanie powinni się stosownie i grzecznie wypowiadać o i wobec władzy. Na twoim miejscu również bym się zastanawiał, kto mi i ile zapłacił. Może nie uwierzysz, ale piszę to gratis. Powód może taki, że zbyt mocno dołożyłem premierowi w "poprzednim" wcieleniu hehehehh a może powód jest inny.
  Kwestia tego, czy premier jest człowiekiem złym do szpiku kości, czy przeciwnie, aby to ustalić, tak naprawdę trzeba by go dobrze przesłuchać, zajrzeć w ten niemiecki umysł. Może lepiej go nie osądzać, przecież mamy Sąd Ostateczny. Po co mnożyć byty ponad potrzeby?
  Dzięki, Anna Zofia, za komplement. Gdyby mnie jeszcze jakiś Świadek Jehowy oświecił, co jest nie tak, byłbym kontent.
  Drogi "kłamiesz idoto". Moim zdaniem odrobinę rozmijasz się z prawdą, mówiąc, że kościół na nikim nie wymusza haraczu.
  Spójrz na wszechobecne kaplice szpitalne, spójrz na pomnik papy w moim mieście. Ludzie płacą, opłacają go, i nic z tego nie mają. Nie mają rzetelnej nauki, obiecuje się im złote góry, mami, że odpuści się im grzechy. Ten kościół niszczy swoich wiernych samym nauczaniem. Potrafi być podstępny. Jeśli nie odpowiada tobie obraz piramidy finansowej, wyobraź sobie piramidę piekielną, gdzie na dole siedzi papież i kler i zbiera to, co wrzucicie tam na górze... Przecież to spływa do nich. Potem umiera papież, i mówi się.... facet niczego nie miał. Był pustelnikiem, mieszkał w norce z piasku, a jeździł na osiołku. Co do dwa przeze mnie kościół również jest uważany za obłudną nierządną instytucję. Bardzo ładnie napisałeś na temat handlu niewolnikami. Z uwagi na jednak okrutny charakter procederu, nawet mały udział jak sugerujesz chrześcijan jest i tak hańbą.
  Nie atakujmy premiera Tuska!
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:26:09
  Słuszna uwaga. :)
  Nie rozumiesz, dlaczego posta wrzuciłem na NE. Spróbuj to sobie wyobrazić, dlaczego....
  Jeden ważny powód, a drugi prozaiczny - chciałbym mieć czyste konto w razie czego. Jak każdy. Wiem, że śmiesznie to wszystko wygląda. Nikt nie przypuszcza, aby Japonia mocno się podtopiła. Z tego co wiem, spodziewają się zatonięcia jednej góry :) a i to częściowo. Zobaczymy - ja osobiście wierzę w to co napisałem.
  Powiem szczerze, że dokładnego terminu nie znam :) Tym razem przepowiadam na podstawie snu :) Pierwszy śnił mi się 2 godziny przed tsunami w Japonii :) Jeśli będę miał drugi, zaraz tu wrzucę.. potem trzeba będzie poczekać te dwie godziny i znowu można się śmiać :) albo robić głupią minę.
  Po prostu miałem poważny powód, aby postować a nie wydzwaniać do japończyków. (9-17.oo). Zgaduj.
  Mimo wszystko postępowanie japończyków jest nieprofesjonalne.
  2 kataklizmy nawiedzą Japonię
 • @val :) to nie jest objawienie, nie trzeba wierzyć...
  Przyznam, że z mediów z samego początku płyną sprzeczne dane... jedni np powiadają, że prokuratura nie została powiadomiona o zamachach.. a potem proszę jakieś dementi :)... W każdym razie trudno mi się oprzeć wrażeniu, że państwo jest na fundamencie mafijnym. Kiedy czytam, że tusk nie może wrócić do kraju, bo jest na urlopie we włoszech, normalnie śmiać się chce i zdaje się, że obywatel premier pojechał tam na szkolenie :).. Liczny wysyp samobójstw o nieustalonych sprawcach każe się zastanowić, w jaki sposób było to możliwe. To, co proponuję, to jedynie hipoteza... To, co się wyprawia w tym kraju, jest niesłychanie okrutne. Nie mam powodu przepraszać policji, skoro bazowałem na nieprawdziwych danych. Zresztą, moim zdaniem, organ ten kieruje się własnymi prawami, bynajmniej nie tym, co wypoci sejm. Na pana Komorowskiego mam odmienny pogląd, gość mi się podoba, a słuchy, że jego szlacheckie korzenie są podkradzione przez przodków, tylko dodają mu przyzwoitości - dla mnie szlachecki rodowód to powód raczej do hańby, a nie do zadzierania nosa. Spójrzmy na obecne elity - jaki to powód do radości, że pochodzisz od posła czy senatora... raczej powód do wstydu. Premiera? Lepiej przy ludziach się nie przyznawać.
  Zachowanie Komorowskiego można zrozumieć, jeśli przyjmuje on za prawdziwe zarówno samobójstwo, jak słowa pułkownika za prawdziwe. To, co zrobił Komorowski, byłoby logicznym następstwem zaufania jednej ze stron. Dlaczego miałby wierzyć Seremetowi, skoro chodzą słuchy, że Tusk chce wygryźć prezydenta :)... Rzeczywiście jest rzeczą śmieszną, aby prokurator generalny był blokowany w podejmowaniu decyzji odnośnie prokuratury wojskowej, aby prok. wojskowa była hermetyczna wobec sejmu i ministerstw... Moim zdaniem zarówno rząd, jak i sejm powinien mieć wgląd w sytuację, w szczególnie ważne kwestie, w statystyki łącznie z tajnymi i tajnymi przez poufne. Oczywiście Komorowski może obawiać się śledztwa, ale pewnie dzięki naszym "prawo"dawcom więzienia już nie będzie się obawiać, zapewne wszystko się przedawniło, a jak nie, to się przedawni. Może Komorowski jest prosty, ale reaguje przyzwoicie w porównaniu do skomplikowanego pana Tuska. Naprawdę, kiedy się patrzy na tych naszych ludzi w powiększeniu, które powodują kamery, kiedy są pod nimi jak pchły pod lupą, trudno gdziekolwiek szukać supermenów.... Wszystko to jakieś miałkie, płytkie, nakierowane na kasę, poklask, pomiatanie ludźmi, sadyzm... to, co ludziom tak bliskie. Beata kępa... niesiołowski... kopacz..... tusk.... rydzyk... biskupi..... Nawet mój obecny faworyt polityczny, Palikot, twardy, intelektualnie bardzo mocny, w kwestii poszukiwania i przedkładania rozwiązań nie powiem dobry, ale mogłoby być lepiej. Jest mi głupio, że napadam na Niesiołka... niestety jak popatrzę, z jaką agresją ten człowiek mówi, nie mogłem się oprzeć. Nie chciałbym się zgadzać, aby tacy ludzie jak niesiołowski i kopacz okupowali stanowiska marszałka... przydałby się dla nich jakiś test inteligencji.. a może test moralności... jak tacy ludzie mogą o czymś poważnym decydować. Ja bym kopacz kurnika do pilnowania nie powierzył.
  -jakiś specyfik może powodować samobójstwa, ja bym tego nie wykluczył
  -amerykańska generalicja to okrutni bandyci.. to już raczej fakt a nie dywagacje
  -polska policja raczej nie służy obywatelowi, nie mówiąc, że dawno nie wykryła żadnej dużej afery urzędniczej, przy masie spraw "dla reportera", gdzie setki osób cierpią ogromne krzywdy. Zapewne w jednym miejscu policja to mafia.. parę wiosek czy gmin dalej to uczciwi policjanci... a uczciwi, dopóki nie znajdzie się jakiś ksiądz zabójca czy polityk na gazie... Afer urzędniczych są prawdopodobnie tysiące.. a mamy to co mamy. Nielegalnie podglądanych przez policję lekarzy (kto tych kryminalistów w mundurach z tego rozliczył?)... - czy to jeszcze policja, czy już mafia... zorganizowana grupa działająca na polityczne zamówienie pana tuska.. nielegalnymi i oburzającymi metodami szukająca haków na polityczne ofiary. Na pewno bezkarna, na pewno nielegalna... na pewno powiązana z politykami. No i z sądami... nielegalne podsłuchy, ale sądy procedują...
  Polska to syndykat złodziei... Np kradzieże na autostradach... podwójne zapotrzebowanie na podkład z kamienia czy czego tam... przecież to wychodzi w papierach... Takie rabunki muszą być zorganizowane od parteru po samą górę.. a może i kontrole urzędników... Sprawy melioracji.. grunty, przekręty bankowe i niszczenie firm przez banki... banki i sądy wespół. Trwonienie pieniędzy w tym kraju woła o pomstę do nieba... Małe miasteczko, pół miliona na bałwana papieża.. Nie mówię, że Polska jest jakimś wyjątkiem. Koleje - to porażający skandal... na którym ktoś zarabia miliony. Oficjalne nękanie firm kontrolami i przymuszanie do zakładania biur w warszawce. Niezwykłe pozbawienie polaków w Warszawie prawa do zakupu wynajmowanych latami mieszkań.. poprzez wrogie mieszkańcom działania urzędników... Wszystko to w rzekomo państwie prawa. Szereg kryminalnych skandali i po nich... całkowita cisza. Albo awansowanie przestępców na wyższe stanowiska. Staranne cierpliwe trwające latami niszczenie służby zdrowia. Kraj, z którego uciekło ponad 2 mln ludzi, kraj, do którego nawet bezdomni nie chcą wracać.. Tusk, stosujący metody przekupstwa wobec politycznej opozycji. Tusk, pograżający lekarzom. Śmiejący się powodzianom w twarz i mówiący, że źle wybrali wójta. 60 limuzyn pod senatem, z kierowcami. Bo jaśniepanowie raz na rok chcieliby się przejechać. Ustawa kopacz, kryminalna ustawa zdrowotna. Jak podłożenie bomby pod lekarzy. Jest sprawa? Autorzy ustawy sądzeni? Zdaje się, że ślady sa pozacierane. Mafia? Mafia. Po wyborach w 3 dni palenie czy niszczenie dowodów :) niesamowite... Wybory sfałszowane a szafa gra. Możesz zgłosić nielegalny krzyż do sądu, a mafia katolicko-polityczna odmówi zajęcia się sprawą. Ośmieliłeś się namalować obraz? Mafia katolicka napadnie i postawi domagając się wielu lat pozbawienia wolności. Jak to działa? Człowiek, który nie był na spektaklu, składa doniesienie. Inny katolik sędzia rozpatruje sprawę, w której sam jest zainteresowany. Spolegliwe media, z zainstalowanymi tajnymi agentami .... a może właściciele mediów? Cenzura i dintojra... Wykryłeś złodziejstwo w melioracji? Zwolnią cię. Skierowałaś sprawę do sądu? ty zostaniesz skazana... Policjanci popełnili przestępstwo krzywoprzysięstwa? Oskarżyć ofiarę, a tamtych uniewinnić.
  Powiedzmy sobie, że biedacy z PO plotą bzdury na różne tematy, ale nie dlatego, że są idiotami z ojca na syna. Zachowują się po prostu po ludzku. Każdy człowiek ma w sobie wbudowany taki system obronny :) Niemniej niepomiernie mnie dziwi, jak tacy ludzie mogą się zachowywać w ten sposób. Przecież potem na chłodno mogą to obejrzeć. Powinna tknąć ich jakaś refleksja, drugim razem powinni być bardziej ostrożni. A tu nic, tylko polityczne perrory niskich lotów.
  Jeśli nasz rząd to nie mafia, to dlaczego są bezkarni? Wyjęci spod prawa? Dlaczego prokuratorzy, sędziowie, nie płacą za błędy? Dlaczego policja jest bezkarna? Dlaczego mamy bandyckie ustawy? Zamiast prawa interpretacje? Dlaczego naród jest straszony? Okradany? Wyrzucany na bruk w sposób barbarzyński? Dlaczego era gsm oszukuje ludzi a państwo dostaje odszkodowanie? Dlaczego nie płacą odszkodowań okradzionym z ziemi polakom ze wschodu? Dlaczego kościół jest ponad prawem? Dlaczego pobierają składki emerytalne, ale nie zamierzają im wypłacić emerytury? Itd, itp...
  Może cieszyć, że tamtejsza prokuratura i policja okazały się uczciwe, ale pod warunkiem, że samobójstwo pułkownika było sfingowane a jego motywy zmyślone. Nie dam żadnej wiary słowom prokuratury i policji - ich ostatnie doniesienia mogą być jedynie wymysłem. Oni kłamią notorycznie. Bardziej wierzę w pierwotną wersję - że nie wiedzieli o niczym. Na razie trudno stwierdzić kategorycznie, że to wszystko było cyrkiem. Owszem, strzał zdawał się nieco cichy... facet poza kadrem.... jest sporo poszlak. Facet wygląda tak, że bez głowy mógłby jeszcze długo walczyć i odpierać ataki przeciwnika... ;) Może rykoszet nastąpił w zetknięciu z kośćmi twardej potrójnej szczęki ;) Liczne wpisy o rzekomym cyrku mogą być wpisami agentów - dziennikarzy. Żałuję, że taśma zarejestrowała tak kiepski kadr, i że dostępne filmy są zbyt mało szczegółowe. Najprościej, aby ustalić fakty, byłoby poddać pułkownika testowi na wykrywaczu kłamstw.
  Wierzyć czy nie wierzyć, to sprawa drugorzędna. Pierwszorzędną moim zdaniem - szczególnie dla posłów - byłoby wyjaśnienie sposobu, w jaki mordują ludzi bliżej nie zidentyfikowani osobnicy. Czy pan lepper sfingował swoje samobójstwo? Kto wie? Ale jeśli nie, warto by w trosce o życie różnych fajnych egzemplarzy z sejmu, premiera itp całej tej reszty - zadać sobie trud wyjaśnienia licznych samobójstw. No chyba że tusk wie, kto zabił, i wie, ile im zapłacił.... Nie ma zbrodni doskonałej, szkopuł w tym, że dochodzenia w wymienionych sprawach nie powinna prowadzić polska policja. Może wynająć rutkowskiego dając policyjne narzędzia do dyspozycji? Co powstrzymuje posłów przed szukaniem sprawców samobójstw? Wiara w policję? Tak, tak, wiara w konwenanse jest niezwykle silnie wpojona w naród. Dawniej chętnie oglądałem "Ściganego"... obecnie widzę w tym filmie olbrzymią dawkę propagandy. A na ryjek kopacz wprost nie mogę patrzeć, i to nie ze względu na urodę, a na rzeczy sedno. Takie coś marszałkiem sejmu. Pamiętacie te "ekspertyzy" w sprawie krzyża? Mafia? Mafia! Mamy ekspertyzy, ale może napisał je mój kot, a może ciocia klocia. Ja kopacz widziałam te ekspertyzy, jak były badane w kostnicy kgb. A zatem krzyż może wisieć... bo są ekspertyzy. Ekspertów nie ma... bo się wstydzą. No i specjalne prawo do utajniania wszystkich operacji finansowych urzędasów.
  Nie wszystkie gliny to bandyci, nie wszyscy urzędnicy to mafia. Podzielmy się racją, ja biorę 90 procent, panu daję 10. Kilkanaście "sfingowanych" samobójstw, w których pacjent zmarł, w stosunku do jednego podejrzanego... oczywiście, katolicka polska to kraj samobójców. Kraj krzyży i grabarzy. Gdzie leży prawda? Może też popełniła samobójstwo, skoro nawet dziennikarze co godzina podają inną wersję zdarzeń.
  Bardzo dziękuję za łagodne potraktowanie mojego wrednego postu. Ja sam zrugałbym się pewnie znacznie gorzej :)... Podziwiam spokój ducha. W kwestii obawy pana Przybyła co do przewertowania akt przez cywilną prokuraturę - nie stawiałbym na to. Dlaczego? Polska policja, prokuratorzy i sądy słyną z niszczenia akt. Gdyby prokurator czegoś się obawiał, zniszczyłby wszystko i poszedł na grilla :)... Żeby protestować w bagnie, trzeba dojrzeć :)... Stawiałbym raczej jednak na to, że pomysł ze sfingowanym samobójstwem to wymysł specsłużb tuska i okolic. Jedno, czego bym się przyczepił, to owo cudowne lekarstwo, które pozwala znikać niewygodnym świadkom. Być może go nie ma. Być może leppera uśpili i powiesili... A być może osaczyli... Być może do więzienia weszła grupa killerów, być może opłacili strażnika, który potem popełnił "samobójstwo"... Niemniej substancje chemiczne mają niesamowitą siłę oddziaływania. Sądzę, że jest taki specyfik. Podany w grubszej osłonce.. zadziała w dokładnie określonym czasie. Zbrodniarz w tym czasie będzie dalekooo dalekoooo. Panowie, następne samobójstwo wymagałoby śledztwa w środku ofiary. Tam zabójcy zostawiają ślady. Zatem, gdybym miał rację, potrzebny jest spolegliwy lekarz sądowy... ofiary powinny trafiać do niego na badania :)... Można się śmiać z pana pułkownika, ale po co? Ponoć facet ma niesamowite ilości skazanych, ponoć ściga korupcję... a potężna armia cywilnych prokuratorów nie może złapać tysięcy urzędasów, którzy każdego dnia biorą w łapę. Czy w tej perspektywie wypada śmiać się z pana pułkownika.... albo przełożonego. Raczej podziwiać chyba. Kilku prokuratorów, takie sprawy, takie oskarżenia... ja bym postawił na mafię. I tajemnicze lekarstwo, które z twardziela - rambo - pułkownika zrobiło samobójcę. Żeby wszystko było perfekcyjnie, trzeba by mu niszczyć psychę parę tygodni wcześniej. Najlepiej żeby jadł w kantynie :) albo coś takiego :).. albo palił paczke papierosów... może jeden rodzaj herbaty, albo kawę z jednej puszki :)... a może haarp ;)... Wtedy historia się zamyka... osoba staje się inna... można powiedzieć do kamery: tydzień temu zauważyłem zmianę.... A w dniu zabójstwa, do 8 godzin przed... spotkać się, poczęstować papierochem, winkiem, ciastkiem... oddalić z miejsca zbrodni. Prokuratorzy wojskowi potrafią równie dobrze niszczyć akta, jak każdy inny prokurator czy policjant... Im dłużej próbuję Panu odpowiedzieć, tym bardziej ... wierzę sobie :).. co nie oznacza, że facet nie mógł wszystkiego sfingować. Raz jest krew na zdjęciach, raz nie ma :)... Trudno zdalnie leczyć i trudno zdalnie osądzać, szczególnie że info jest takie zmienne. Trudno. Ja mam rację i pan ma rację.. a po cóż wierzyć ludziom. Jak siedzisz cicho, ten kraj jest całkiem ładny. Jak zadrzesz z systemem... cóż. Czyli mafia jest, ale jakby jej nie było. Dopóki nie zechcą zrobić u ciebie autostrady, zabrać ci domu, ukraść dziecka... dopóty może się zdawać, że to są mili sympatyczni ludzie. Kiedy jednak zaczną, okaże się, że nie masz pomocy i jesteś sam. Wyjście pułkownika byłoby logiczną i naturalną drogą. Świadom mocy systemu i jego możliwości tudzież okrucieństwa postanowił uciec przed napastnikami. Jego przeciwnikiem był rząd, aparat bezpieczeństwa.. sądy cywilne już dostały pewnie wytyczne do wyroku :)... A w więzieniu sprzątali celę i szukali dobrego strażnika. Aby w tej sprawie wyrokować, przydałyby się lepsze zdjęcia. Zatem, panowie dziennikarze, filmujcie... więcej okrutnego mpg. Szatan unika pokazywania śmierci. Obiecywał adamowi i ewie: na pewno nie umrzecie. Do dziś świat wstydzi się śmierci. Jaka śmierć.. no coś ty umarł, jak mógł się tak zachować... to nie wypada. Pokazujcie. Więcej kamer i więcej dyktafonów w pustych salach :)... Zasada: miejsce zbrodni filmować to święty obowiązek. W końcu za kotarą mógł stać tusk. Dziś technika mordowania jest tak zaawansowana, że mogli mu niczego nie dosypywać. O odpowiedniej godzinie facet ma potrzebę strzelenia sobie w łeb :)... można snuć fantazje, czy trucizna podsuwa facetowi model broni i kaliber amunicji.. i tyle w temacie. Lepiej o tym nie mówmy. Biskupi sobie przypomną i znowu się zacznie.
  Polskie władze jak mafia? Samobójstwo pułkownika.
 • @jazgdyni
  A to niedobrze, pani Izo... Ochojska robi jak ta muszka jako polski samozwańczy ambasador... bardzo dobry kawałek roboty.... też jej nie lubię ;) ale to co robi jest bardzo fajne... tak podejrzewam.
  Wielka Orkiestra Pomocy Samemu Sobie
 • ahahaha symulator lotu w trudnych warunkach - mój wynalazek ;)
  Zabrakło panom złej pogody ;)...
  Oto specjalny symulator do symulowania gęstej smoleńskiej mgły..;)
  Czapka z daszkiem mocno nasunięta na czoło ;) aahahahahahha
  są i droższe rozwiązania :) wata przylepiona na taśmę ;) hihihihi... monitor polski rozlepiony po szybach... konstytucja albo walory mennicy narodowej ;) aahahahahaahhah a pasazerowie odpowiednio puszyści mogliby symulować przechyły i turbulencje ;) aahahahaahah A zagrożenie od polityków mógłby symulować niesiołowski na odpowiednio mocnym łańcuchu ;) ahahahahha
  Można też przednią szybę zasłonić krzyżami, tak jak to praktykują polscy dewoci w pks...
  Żałujemy, że milczeliśmy tak wypowiada sie pilot z 36 pułku
 • W Narewce sprzedali drogę do Zalewu Siemianówka!
  Stara wyżłobiona przy lesie czasem droga :) i sprzedana. W tamtym rejonie sprzedane drogi to chyba jakaś nowa moda :)... w jednym miejscu widziałem "droga prywatna" czy coś :)... Bezprawie, ale co zrobisz, przecież nasze gestapo się tym nie zajmie. A samemu wymierzać sprawiedliwość? O, na to już jest paragraf i znajdzie się chętny pseudo-policjant. Takie grodzenie to nie tylko przykrość dla turysty, to również tragedia dla zwierząt. Sprzedają wodopoje.... sami wiecie jak często u nas krucho z wodą. Nie będzie wody, zwierzaki wyzdychają. Ale kto ich zamknie, tych leśników, wójtów, burmistrzów i nadleśniczych. Dyrektorów parków. Nasze gestapo? Ono nie jest stworzone do przestrzegania prawa. hejl hitler, panie Tusk. Zaśpiewam zieg heil na pana grobie, jestem o tym przekonany. Święcie.
  NIK o dostępie do wody

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31