Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Polska zdradziła Justynę Kowalczyk?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Znakomita sportsmenka Justyna ma występować w barwach norweskich. Może inni sportowcy powinni pójść w jej ślady i dać tym samym czerwoną kartkę naszej Polsce? "Strajk" sportowców - może warto?

      Kowalczyk ma występować  w maratonach narciarskich w barwach norweskiej drużyny!

I bardzo dobrze!

Przyczyną mogło być to, że nasza pożal się boże ojczyzna nie zapewniła sportsmence odpowiedniego leczenia.. nie wiem dokładnie, o co chodzi, Justyna pisała trochę na temat, można by to streścić Sienkiewiczem ( kupa kamieni  i bałagan) .. no ale to by było okrutne, gdyby ojczyzna nie pomagała w leczeniu takiej osoby. Za prezydentem jeździ osobna karetka pogotowia, a rodacy... topią się swobodnie na wybrzeżu, bo .... ministerstwo czy minister nie wydali zgody na zwiększenie stanu karetek w pogotowiu...  to mniej więcej taki jest kraj, i taka ... bananowa ojczyzna. Gdyby się okazało, że za swoje leczenie ma wyciągać ze skarpety pieniadze nasza  Kowalczyk, to to byłby wielki skandal. Sportowiec to jak wojak na froncie: poświęca swoje zdrowie życie czasem "za ojczyznę".... jest chodzącą reklamą kraju. 

Sportowcy powinni brać z Kowalczyk przykład i przenosić swoje starty do obcych drużyn. Dlaczego? Kraj jest niszczony, ludzie popadają w biedę, nie kupują książek.. nie chcą czytać? Czy ich nie stać? Tymczasem bodaj siatkarze biegają zrobić sobie fotkę  z Tuskiem, aby miał sobie z czym kampanię robić.. "Sportowcom" nie przeszkadza wojna na Ukrainie, oni chętnie pojadą i do Moskwy, czy do Monachium, aby wystąpić na olimpiadzie... co tam wojna.. ich medalik ważniejszy.. Jeden z polskich tenisistów (przykład:  //parezja.pl/wybuch-jerzego-janowicza-czyli-na-dwoje-babka-wrozyla/   )  opisał krótko sytuację w Polsce: brak pomocy dla sportowców, reprezentujących swój kraj. W Polsce nie ma infrastruktury sportowej, aby całorocznie prowadzić treningi. Finanse i reszta też na pewno kuleje..  Zaraz do tego tenisisty przyczepili się pismarczykowie, aby go wyśmiać.. wiedzą jaka ręka ich karmi.. Ale taka jest prawda, Polska, obok swego paskudnego oblicza dla obywateli, ma również jak widać na obrazku okrutne dla sportowców..  Może zamiast strajku górników, pielęgniarek, kolejarzy, policjantów, urzędników to sportowcy któregoś roku zrobiliby łaskawie strajk i jednego lata zmienili wszyscy barwy na obce... aby dać władzy czerwoną kartkę, i aby pokazać światu, jak się kończą rządy Merkel, Putina i spóły w naszym kraju. Nie musieliby blokować dróg traktorami, za które to blokady (legalne, zgłoszone) śmieszni ludzie przebrani za policjantów dali traktorzystom rolnikom mandaty... Wystarczyłoby, aby sobie  kadrowcy pokopali piłkę, pojeździli na nartach w obcych barwach, za lepsze pieniądze, z lepszą obsługą. 

Czy jednak do takiego strajku dojdzie? Raczej wątpię. Parcie na szkło, na medal, jest zbyt silne, aby doszło do buntu na pokładzie... Ukraina niech się pali, pojedziemy na olimpiadę do ruskich, wojska ruskie mogą nam stawać pod granicę, nic to.. Potem prędziutko popędzimy strzelić sobie fotę z Kopacz.. A że narodowi jest źle, że na Ukrainie się strzela, co to kogo obchodzi.... ważne że nam jest dobrze... albo prawie dobrze...  Potem tacy sportowcy występują to tu to tam w sprawie dla reportera.. to ci, którym zrobiło się bardziej prawie dobrze, jak dobrze.. a może nawet źle. 

Większego krzyku na temat Justyny nie słyszałem, to by było lekkie dziennikarskie samobójstwo, krytyka tak zasłużonej sportsmenki... W kwestii zdrady - zdradą obecnie jest raczej noszenie polskich barw, bieganie na fotki do piermiera/ premier... Kraj jak to piszą potrzebuje rewolucji. Władza boi się dwóch rzeczy: śmiechu, i prawdy. Staruch za tekst "matole, twój rząd obalą kibole" pewnie siedzi do dzisiaj.... Prawdę blokuje się jak może, pamiętacie wdarcie się do Wprost nielegalne nieuczciwe bezprawne... Są fałszowane statystyki bezrobocia, wypadków, samobójstw... śmierci. Wogóle nie wiem, czy robili spis powszechny, czy nie, obstawiam że nie... że sobie naród spisali z pamięci.. Prawda boli, statystyka obnaża wszelkie przekręty tego rządu, statystyka i księgowość... Statystyka może pokazać, na ile były sfałszowane wybory w ubiegłych latach. Przekręt z kartami do głosowania PSL pokazał, jak prosto można sfałszować wybory i jak skutecznie. 

Nie tylko Kowalczyk zmienia barwy.. 1,2 mln rodaków ma wyjechać w najbliższym roku za granicę, na emigrację.... 1,2 mln czytaj 3 mln ... To już jest kraj w stanie likwidacji powoli... można udawać, że nic się nie stało, ale jednak dzieje się.... 70 procent młodzieży chce emigrować, kraj nie daje żadnej gwarancji na rozwój, za to na zniszczenie obywatela coraz większą - dokręcany jest skarbowy aparat ucisku, uszczelniany, instrukcje też są uszczelniane.... karać, mandatować, i tak dalej...  Najzdolniejsi wyjadą, zostaną politycy i złodzieje..  w Krakowie podobno kwitnie kradzież rowerów... to na pewno dlatego, że jesteśmy "zieloną wyspą" i że narodowi się tak powodzi, z tej przyczyny kradną...  Ludziom opowiada się o średniej 4 ooo zł/ mc w poborach, tymczasem ostatnio przebija się inna średnia: 1300 zł/miesiąc. Jak myślicie, która jest prawdziwa? Która obrazuje stan finansowy narodu? 1300 zł /mc to naprawdę jest jedno wielkie nic.   Jak cały ten kraj. Sportowcy, wy możecie strajkować "bezboleśnie". Za granicę do was nie wyślą ludzi w kominiarkach, którzy was będą kopać w twarz z buta, tak jak to widzieliśmy na marszu niepodległości... tam akurat jakiś niezamaskowany policjant tłukł gościa... Dlaczego nie strajkujecie? Naprawdę myślicie, że w tym nowym "Monachium" czeka was jakaś fajna przygoda? Śmiejmy się raczej z tych bodaj  siatkarzy, co mają w swoich zbiorach fotki z Donaldinio.. a Justynę trzeba pochwalić za śmiałość, i odwagę. Kto wie, może jej przejście da coś do myślenia zadowolonej z siebie władzy....  

Gdyby sportowcom (a narciarzom to się łatwo może trafić)  coś się stało, to witaj, "ojczyzno"... 

Chcesz pojechać pociągiem? Dzwoń na dworzec dzień wcześniej. Pociągi mamy "nur fur zdrowi i sprytni"... Ostatnio taki nowy pociąg testowała Ochojska, pociąg nie przewiduje wejścia osoby o kulach. W tej "ojczyźnie" musisz być zdrowy, żeby chorować, i zdrowy, żeby jeździć pociągami. Inaczej wózek inwalidzki ci nie wlezie do składu. (prezydent może "salonką", biurwokracja do Brukseli podobno jeździ składami z prysznicem)  Taki kraj, taka ojczyzna. Winda dla inwalidów klucz na piętrze, taki kraj. Jesteś biedny? Masz prawo... nie mieć prawa. Prawa do procesu, prawa do adwokata. Prawa do leczenia...  Taki kraj. W tej perspektywie sportowiec który jeszcze szanuje tego orła, zdaje mi się coraz większym kolaborantem, a nie patriotą. Brawo, Justyna. Zmiana godła na koszulkach sportowców wydaje się niezłym pomysłem. Tylko co to miałoby być. Sęp, wrona, papuga? Trudno powiedzieć. Może ;-) wrona, wiecie jaka...  Tego kraju już nie warto reprezentować, trzeba go się po prostu zwyczajnie wstydzić. Idzie jakaś zmiana prezydenta, kto wie, co to da. Nadzieja umiera ostatnia. Prócz barw, Justyno, pomyśl o zmianie obywatelstwa.... w razie gdyby coś ci się stało poważniejszego, u nas, w kraju, na nic wielkiego nie możesz liczyć. Za granicą istnieje jeszcze medycyna, tutaj, istnieje tylko teoretycznie, jak całe to państwo. Polska to już się robi za dziki kraj na taką fajną dziewczynę, jak ty. Nie będziesz sama, polacy już głosują nogami... ten kraj może się podźwignie z tej biedy, jaka teraz jest, no ale to potrwa pewnie następne 25 lat.  W każdym razie gdybyś wracała, nie miej złudzeń, że ministerstwo sportu to ministerstwo sportu, że szpital to szpital... że pociąg to pociąg.. ten kraj istnieje tylko teoretycznie.

Może na Ziemi faktycznie jest miejsce tylko dla Izraela? xDD Nie oszukujmy się Polsko, nie jest z ciebie znowu taki cud.  

 

 

KOMENTARZE

 • Za prezydentem jeździ osobna karetka pogotowia,
  I słusznie. Wszak mamy Prezydenta pogrążonego w głębokim BULU, a teraz po przegraniu wyścigu do pięknego żyrandola ten bul stał się chyba bezdenny...:(((
 • .
  // Władza boi się dwóch rzeczy: śmiechu, i prawdy. // :)))))))!
 • @moher 05:24:22
  // Władza boi się dwóch rzeczy: śmiechu, i prawdy. // :)))))))!

  Raczej, władza tzw większościowa, boi się wprowadzenia zrównoważonego rozwoju i porządku.
 • Nic się tu nie zgadza z rzeczywistością, nawet kasa.
  J.Kowalczyk ma zacząć występować w zawodowym klubie norweskim, bo podpisała z nim zawodowy kontrakt,a w Polsce zawodowych klubów narciarskich nie ma w ogóle. Piłkarze,kolarze,siatkarze, koszykarze i wszyscy inni sportowcy zawodowi od lat występują w zagranicznych klubach zawodowych. W polskich ligach też nie brakuje obcokrajowców, nie tylko w ligach PZPN ale np w żużlu. Wszyscy oni reprezentują jednak swoje kraje w rozgrywkach narodowych, takich jak Mistrzostwa Świata ,czy Olimpiady. Justyna Kowalczyk podpisała zawodowy konrakt z norweskim klubem i to wszystko. Cały ten poemat o strajkujących sportowcach jest pomieszaniem z poplątaniem i dowodzi całkowitej nieznajomości tematu. Pozdrawiam.
 • @moher 05:23:38
  Nie wiem czy również Kaczyński był w wielkim bulu, ale gdy jechał do Juraty to 24 godziny przed ośrodkiem stała karetka R, choć do szpitala wojskowego na Helu 10 minut drogi. Myślę, że identycznie będzie gdy zapanuje nam Duda. Też będzie pogrążony w "bulu", choć jak widać, ma refleks i zwinność ruchów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930