Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Dobry Prezydent i zły Trybunał

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O braku instynktu samozachowawczego w polskiej klasie politycznej.

     Na wyciągnięcie ręki, tuż tuż, przed nami się rysuje III wojna światowa, jeszcze nie wiadomo, jaki Franciszek Ferdynand polegnie, od czego się zacznie, kto kogo napadnie, bo jest wiele możliwości..... Wojna straszna, jakich nie było... no niestety na to się zapowiada, i do tej straszności wcale nie trzeba aż bomb atomowych, bo bronie "konwencjonalne" są dostatecznie straszne.

     A co w Polsce?

"Teatrzyk Zielona Gęś Przedstawia" ;-)

Odważny prezydent RP zablokował awanse sędziowskie do Trybunału Konstytucyjnego, podobnie odważnie, jak wcześniej ułaskawił oskarżonego i wstępnie osądzonego ministra od korupcji (oskarżyli go bodaj po tym, jak złapał na korupcji ludzi platformy, jakoś to tak było chyba)... Prezydent wykształcony, jak pokazują te posunięcia, odważny, sprawny, mądrze gada, prezentuje logiczne i rozsądne propozycje legislacyjne. A w kraju wielki krzyk. Krzyk "sponsorowany" moim zdaniem. Pod sejmem były organizowane "demonstracje" (zebrało się niewiele, coś 100 osób jakoś tak, nie tysiące).... obstawiam, że ktoś tych ludzi wynajął. To powinna zbadać jakaś policja, no bo takie inspiracje, do pokrzykiwania pod adresem osobistości wynajmowanie ludzi to pewnie narusza jakieś mocne paragrafy.... Oczywiście rządy PiS oburzają część ludzi, wielu nie wierzy że nie wróci dawny styl rządzenia sądzenia itp... no i nie wierzą w obietnice PiS, dlatego ta awantura faktycznie zaostrza podziały w narodzie, ludzie idą na ostro, można sobie wyobrazić, że ta setka demonstrantów przyszła tam sama z siebie...

Co robi w takiej chwili "klasa" polityczna... teraz i wcześniej. Od dłuższego czasu trwa ujadanie polityków i byłych (Miller np.) agresywne wobec prezydenta. Czy ci ludzie nie uświadamiają sobie, że obecnie prezydentowi potrzebne jest szerokie wsparcie i pomoc, że nie można w takich okolicznościach politycznych (III wojna światowa) dorabiać gęby prezydentowi?  Podobna wtopa jak z prezydentem dzieje się z byłym premierem Tuskiem w Brukseli - powiedziano o nim, że mógłby również stanąć przed Trybunałem Stanu.... Takie opowieści, mimo że zupełnie zasadne, są jak nóż w plecy Donaldowi... który i tak dobrej reputacji tam nie ma. W dyplomacji, polityce, liczą się szczegóły, szczególiki, detale... liczy się każde jedno pyskowanie na temat czy prezydenta, czy czegoś innego. Komu to potrzebne, aby obniżać rangę naszych urzędników, dorabiać im gębę, i dlaczego tak przykro zachowują się właśnie polscy politycy, ludzie, którzy powinni sobie zdawać sprawę z głupoty, jaką popełniają. Gdzie byli, jak były rabowane środki z OFE, gdzie byli, jak podnoszono wiek emerytalny. A teraz wyleźli jak robaki w maju na powierzchnię, z mikrofonami.. czy ktoś się obawia, że wymiana sędziów Trybunału zagrozi ich interesom, interesikom? Czy obgadują prezydenta z tego właśnie powodu, że boją się o swoje miliony?  

Ale oni chyba naprawdę nie myślą. Sprawa seryjnego samobójcy Leppera i innych pokazuje, że ci posłowie politycy dosłownie nie myślą... nie zastanawia ich, że to oni mogą być następni w kolejce, a może już są (Miller np - sprawa tortur CIA).... ich tylko kręci kto z kim zrobi zdjęcie, ile czasu będą opowiadać androny na antenie i z kim, i ile zjedzą ośmiorniczek. 

 

Jeśliby mówić o zamachu na konstytucję, to trwa właśnie "majdan polityczny", wymierzony i w prezydenta, i przeciw możliwości sensownego sprawowania władzy... bo do tego sprowadzają się wołania, aby uznać wcześniejszy wybór 5 czy 3 sędziów Trybunału. Ich trybunał, rząd PiS. I możliwość uwalania ustaw sejmowych. Moim zdaniem, aby móc potem obgadywać rzeczowo rządy PiS, trzeba im wpierw umożliwić sprawowanie tych rządów, czyli nie powinni mieć przeszkód we wprowadzaniu swoich projektów. Opowiadanie przez sędziów Trybunału, że obowiązkiem prezydenta ma być podpisywanie bezprawnych nominacji, bo tak wynika z litery prawa, przypomina mi faszystów i ich "oni tylko wykonywali rozkazy". Ilu w tym kraju jest urzędników, którzy "tylko wykonują rozkazy".... zapętlają ludziom życie, nie patrzą na zdrowy rozsądek, na krzywdy, ale "oni tylko wykonują rozkazy". Nie powinno tak być. Dobry przykład to lekarka, która wypisywała recepty bezpłatne aby pomóc ludziom ubogim czy pozbawionym opieki zdrowotnej. Zdaje się sąd obszedł się z nią łagodnie, co stoi jakoś w sprzeczności z perrorowaniem sędziów Trybunału. Otóż, panowie sędziowie, jeśli coś jest głupie, to obowiązkiem tak prezydenta jak i urzędników jest wyjście poza ramy prawa, znalezienie kompromisu, odwaga cywilna... nie można sadzić bzdur dla rzekomej "powagi sądu" czy innych wydumanych bzdur. Gdyby nie biologia urzędników, gdyby nie to, że nie wszyscy wykonują te "rozkazy", no to dzięki "powagom sądów" i parlamentu, dzięki "ustawom", a raczej "ustawkom", pewnie z połowy narodu by nie było, bo by nie przeżyli tego steku przepisów, które sadzi parlament za parlamentem. Podobno Trybunał rozpatrywał sprawę ustawy, która już była ustawą nieważną, nie mającą związku z rzeczywistością... no przykro patrzeć.... ale przecież musieli to rozpatrzeć, aby tylko dokopać, komu trzeba. Z jednej strony mamy rosyjskie wilki, które patrzą, jak tego zajączka w polsce i kiedy skubnąć.... z drugiej - mamy tych polskich pożal się boże polityków, którzy kombinują, jak tu obniżyć znaczenie Polski w świecie, a przecież nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo tych polityków zależy przede wszystkim od układów z innymi państwami. Czy ci politycy nie mogli tej hucpy załatwiać jedynie za pomocą sądów, prokuratur, i kuluarowych rozmów?  Coś z tą klasą polityczną jest nie tak. Jak to się mówi, powtarza się sytuacja sprzed 1939 roku.... 

Prezydent Duda stwarza nadzieję, że coś w kraju może się zmieni. Nie oczekujemy za wiele po rządach PiS, choć kto wie. No a paru już skompromitowanych co niektórzy polityków krzyczy głośno, a to w celu, żeby nic się w tym kraju nie zmieniło. Aby następne 25 lat mówiono, że jest kryzys, i aby kasa szła dalej od biednych do bogatych, i nie odwrotnie. Może naprawdę wybudować jakąś Berezę, i pozamykać trochę tego politykierskiego szalbierstwa....  Ani Platforma, ani liberałowie, ani Balcerowicz w naszym kraju niczego dobrego nie wyczarują, ci ludzie się skompromitowali i kompromitują tym, co mówią i co robią. Może pozwólcie komuś innemu tu podziałać, to wyjdzie i wam na zdrowie, bo nie zdajecie sobie nawet sprawy, jak rozłożyliście ten kraj. 

Jest również obawa, że nic się nie zmieni. To, co dobre, że już odkrywają tu i ówdzie, że kapitalizm jest ustrojem głupim, i nieekonomicznym. I zbrodniczym. Za Gierka było to wszystkim dzieciom wiadome... Jest lepszy system, jak kapitalistyczny. Być może na dobre się dopiero zmieni, kiedy poupadają te wszystkie systemy władzy, wszystkie trybunały, kiedy dojdzie do jakiejś politycznej czy innej rewolucji. Świat stoi na głowie. I na glinianych nogach, że tak można powiedzieć. 

Może nie przedstawiłem rzetelnie wszystkich danych, kto kogo z kim.... i za co. No ale nie o to mi chodzi, chodzi o to, że polscy politycy zachowuja się tak głupio, że człowiek się zastanawia, co z nimi jest. Po co to robicie. Po co pracujecie dla Rosji .... Kto mógł sprzedać polskę pozwalając torturować ludzi w naszym kraju, i dlaczego nadal jest "autorytetem".... 

NIe bez znaczenia jest praca mediów - faktycznie widać dobitnie, że media są zorientowane politycznie i praktycznie swoim postępowaniem naruszają konstytucję: niszczą w kraju demokrację, są rodzajem aparatu ucisku, który promuje jeden system mafijno- polityczny, a inne niszczy. Dlaczego tak jest? Państwo polskie faktycznie nie działa... różne "krajowe rady radiofonii" są tylko, jak trzeba dokopać małej rozgłośni, ale jak jest niszczony naród, rozkradany kraj, jak jest przez manipulujące media niszczona demokracja, to te "krajowe rady", trybunały siedzą cicho i nic nie mówią. Im to odpowiada. Czerpią z tego profity, a polska to jest postaw sukna, który trzeba ciągnąć tak, aby jak najwięcej w ręku zostało... 

 

KOMENTARZE

 • Te różne "krajowe rady radiofonii SĄ żydowskie !!!!!
  Słowianie ! Te różne "krajowe rady radiofonii SĄ żydowskie !!!!! mającą one za zadanie niedopuszczanie innych podmiotów medialnych niż żydowskie !
  !
  TO SAMO Z TRYBUNAŁEM KONSTYTUCYJNYM !!
  same żydo-chazarstwo pilnujące interesu żydowskiego w Polsce !!!!!
  dla nas Polaków Słowian te żydowskie wszelkie instytucje są zbędne i wrogie !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Apel do Słowian kupujcie broń bo żydostwo sprowadzając dzicz chce NAS i naszą tożsamość mordować !
 • Duda sam przyłozył ręke do nawarzenia piwa
  "Opowiadanie przez sędziów Trybunału, że obowiązkiem prezydenta ma być podpisywanie bezprawnych nominacji.."

  >> A kto niby miał stwierdzić 'bezprawność' ..Duda, wyręczając TK ?
  To nie jego konstytucyjna rola ..i efekt jest jaki jest.
 • "Nie oczekujemy za wiele po rządach PiS,"///
  -To niedobrze. -Ja mam nadzieję na wiele! -Polska WWW! -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @ekoludek 10:24:47
  TK ma stwierdzać zgodność ustawy z Konstytucją a nie komentować, co Prezydent zrobił żle, a co dobrze. Może sędziowie TK zaczną od siebie, skoro bez podstawy prawnej zabierają się do takich ocen. Nigdzie nie jest napisane, że mają oceniać Prezydenta albo Sejm.
 • @moher 13:52:34
  Ja też-:)) Szczęść Boże!
 • Tacy dobrodzieje i obrońcy demokracji
  TK powinien zbadać konstytucyjność niepłacenia przez sędziów składek ZUS i pobierania przez nich emerytur 3-krotnie wyższych od reszty społeczeństwa!

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02662-TK-powinien-zbadac-nieplacenie-przez-sedziow-ZUSu.htm
 • @ele 09:08:57
  slyszalem za od niedawna nawet szalety publiczne sa juz w rekach.... zydow8-)))
 • @moher 13:52:34
  Jakze bezcenny jest widok lemingow, ich kwik jak w oborze - te swinskie ryje odrywane od koryta ;
  Brawo PIS,Brawo Prezydent Duda, Brawo Polacy
 • @Zbójnicki pies 19:22:40
  Pieniądze za szalety nie śmierdzą. Są pieniądze, które śmierdzą np, od kilkudniowego trupa. Trupiego zapachu pieniędzy nie da się pozbyć.
 • @Zbójnicki pies 19:22:40
  "slyszalem za od niedawna nawet szalety publiczne sa juz w rekach.... zydow8-)))"
  Od kiedy to ty tak nisko oceniasz swoich współbratymców.
 • @Vinto 23:09:47
  i ciebie tez
 • @Zbójnicki pies 23:36:41
  Ty od swoich chazarożydów, tych głupich, wcale nie odbiegasz. Co świadczy o twoim sposobie trolowania.
 • Dzięki za komentarze
  Zastanawiałem się, czy wogóle czytać komentarze, czy nie, i ostatnio wpadłem na to, aby ..... nie czytać. Miło i sympatycznie, cieszy jak jest ich sporo, dzięki, ale po prostu będzie mi łatwiej pisać i mniej się człowiek będzie denerwować w razie czego.
  No i drugie to co czasem myślę nie odpowiada tzw. opinii publicznej, ale uważam, że tak jest właśnie, jak myślę. A więc nieczytanie komentarzy uwalnia mnie od jakiegoś kompromisu z czytelnikiem, a po prostu prezentuję swobodnie swój punkt widzenia i już. Może dzięki temu lepiej mi pójdzie z tym pisaniem. Rozpętuje się można powiedzieć atak na prezydenta, pomyślałem że napiszę jakąś kontrę, dajmy nowym władzom podziałać, to nie jest ten sam PiS, inni ludzie za sterami, są jakieś "bonusy w ludziach"... jest mała mikra nadzieja że będzie lepiej że coś się zmieni, trzeba im dać szansę. Nie ma do czego wracać. Dobrze że są robione czystki - oby jak najgłębsze właśnie w ministerstwach wszelakich, w urzędach. I dobrze by było, gdyby władza mogła rządzić. Czyli aby Trybunał nie wkładał im kija w szprychy.... niech porządzą, wtedy dopiero będzie można wystawić im albo laurkę albo obrzucić czym popadnie. Pozycja prezydenta wcale nie jest taka zabetonowana, warto go chyba bronić, bo przeciwnik ostro knuje, wprost mówi (Petru) że będzie obniżać notowania prezydenta.
  TAk że dzięki za komentarze, chyba rozumiecie, że odpuszczam czasem czytanie komentarzy.... dzięki, że ostrej bury nie dostałem, piszę czasem późno, jak zwykle do tej pory nie posprzątane nie sprawdzone dobrze... no trudno, takie jest życie. Wstrzymuję się ostatnio przed postami, z zamiarem ładnego opracowania, ale podejrzewam że niewiele z tego wrzucę na blog. Albo chwila na publikację minie, albo będzie ważniejsze co innego.... Internet nas w pisaniu nieco demoralizuje, no nie.... media, gry komputerowe, polityka to nam też psuje treści... Sami wiecie jak jest. Nastawiamy się agresywnie do świata, jak i on do nas.
  Sam myślę czasem zająć się porządnym dziennikarstwem, no ale zdaje się że to się uda tylko w duecie.... mógłbym się domówić z kimś z Białegostoku to możliwe, no ale na razie zajmuję się innymi sprawami, i mam nadzieję, że zajmę się tym na dobre. Zobaczymy jednak, jak to się rozwinie, te moje plany i prace. W każdym razie coś się ruszyło w temacie .... W sumie fajnie, że ten świat jest tak ostro rozkopany, gdyby wszystko było pozamiatane, co takiego byśmy robili, co z bohaterstwem i tak dalej z wysiłkiem.... a tak, czego się nie chwycisz, wszystko źle..... wszystko można poprawić czy zmienić. Coś tym politykom tam na górze trzeba wytłumaczyć, coś prostego, bo to co się dzieje, to naprawdę przerasta kabaret. Oni nie wiedzą, co jest ważne, ważniejsze, i mniej ważne. Ale nosy zadzierają, jakby posiedli wiedzę tajemną...
  Kwestia kto nimi kieruje, mieliśmy nadzieję, że Merkel, Putin, potem okazało się, że jednak niekoniecznie, że może mafie i korporacje, no ale może jednak diabeł pociąga za sznurki... Czasy jednak są tak przełomowe, że i sam diabeł pewnie czuje, że jest na cenzurowanym, że ludzie jego władzy mówią - to nie tak... Czujemy że coś się stanie, wisi coś ostatecznego w powietrzu, ale w sumie, już po wszystkim, będzie na pewno lepiej. Może nie tylko gospodarka, nie tylko kościół katolicki, który jak wiemy i widzimy nie sprawdza się, ale jednak panie prezydencie jeśli idzie o powodzenie władzy, może jednak zacząć czytywać biblię, ruszyć i wesprzeć projekt in vitro, który nie jest w żaden sposób sprzeczny z religią.... Czytywanie samej Biblii sporo dało w historii świata, tak że chyba nie ma lepszego lekarstwa na diabła, jak poczytać. Kościoły msze i kadzenia to za mało. Ten temat może pomóc całej klasie politycznej i nie tylko im. Miejmy nadzieję, że diabeł który kręci tym światem długo już tu nie zabaluje, że będzie zdetronizowany i da światu spokój na jakiś czas. A że trochę huku narobi spadając ze stołka.... pewnie tak trzeba... świat będzie wreszcie normalny. Nie było żadnego komunizmu, socjalizmu, i kapitalizmu. To wszystko były rządy diabelskie. Niewiele jedno od drugiego się różniło. Zasady w sumie były podobne. Wyzysk, niewolnictwo, bogactwo, luksusy, czapkowanie, bożki... to było, i niestety jeszcze jest. Ale za progiem puka już inny świat, nie NWO, ale właśnie nowy świat. Pytanie - jak my to wszystko przeżyjemy, i gdzie... polska staje się miejscem coraz mniej bezpiecznym, nie mówiąc nawet o posiadaniu dzieci. Kiedyś to było państwo, a teraz trudno to jakoś nazwać. Rozczarowanie chyba.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31