Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Polski odpowiednik skandalu Clinton

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Ameryce takie osoby jak Clinton obowiązywały pewne reguły, jeśli idzie o tajną pocztę e-mail zdaje się..... W Polsce chyba nie ma żadnych reguł....

   Zachodni a może również wschodni wywiad pewnie rechocze, kiedy czyta polskie tajne i supertajne e-maile przesyłane amerykańską albo rosyjską pocztą internetową xD... Polska jest otwartą księgą zarówno dla amerykanów, jak i dla każdego wrednego wywiadu, który zechce się tu zagnieździć.

 

 Duże polskie ważne firmy czy instytucje odbierają poufną korespondencję ... zwykłą pocztą e-mail... Taki skandal jak u Clintonowej z jej pocztą e-mail na niezabezpieczonym serwerze znajdziemy zapewne w wielu polskich firmach jako codzienność.  Niektóre tylko posiadają jakieś formularze,  niemniej nie respektują zasad poufności. Swoje mniej bardziej ważne listy wysyłamy z pomocą serwerów, o których na dobrą sprawę nie wiemy, w czyich są rękach aktualnie....do tego Orange ponoć masowo podsłuchuje ruch na serwerach i wysyła raporty do francji... W odróżnieniu od Ameryki w Polsce, gdzie lata całe grasowała "zła zmiana", nie dorobiono się sensownych receptur, i nie wyszkolono personelu obsługującego kontakty. Trudno w ciemno powiedzieć, ile obcy wywiad na tej podstawie wie o Polsce.... Amerykanie chyba niemal wszystko.... inne wywiady, trudno wyczuć.... francuzi chyba więcej jak amerykanie xDD... 

Jak to leczyć? Po pierwsze dostrzec problem.... po drugie zaordynować procedury wyszkolić personel zastosować nadzór nad najważniejszymi firmami i instytucjami ważnymi dla państwa.... Może stworzyć jakąś bezpieczną pocztę e-mail do spraw poufnych. Od firm 'telekompromitacyjnych" należy wymagać, aby stworzyły w takich miejscach nadzór nad cyberbezpieczeństwem.... zbijają kokosy a mówią że nie mają pieniędzy.... ja wam, złodzieje telekompromitacyjni, nie wierzę xD.... Dodatkowo myślę trzeba w kraju stworzyć niezależny system bezpiecznej poczty, czy to wojskowej czy kolejowej, czy innej, i w niektórych bardziej tajnych jak inne sprawach polecać korzystanie z takiego rozwiązania... no niestety dziś komputer to nie jest bezpieczne miejsce....  pozostaje kartka papieru i kurier na rowerze ;-) oczywiście nie Poczta "polska".....  Bardzo ważne jest wyszkolenie personelu i nadzór - ale jak no to na to pytanie to już nie znam odpowiedzi ;-)  W sumie szkolenia  ... w polsce kwitną... w 1 dzień można zrobić 2-tygodniowe szkolenie bhp xD.... drugi cud nad Wisłą.....

Nie tylko w dziedzinie cyberwywiadu Polska prawdopodobnie leży i kwiczy. Na całym świecie pełno gotowych rozwiązań, urzędnicy/urzędasy podróżują aż do Peru czasem, ale tak jakby wracali na pusto, bez ładunku... jednych podróże kształcą, a tych naszych, no to chyba raczej już nie.... może są na naukę odporni.... Jest taka masa urzędników, że w każdej dziedzinie w każdym temacie władza, władze, zainteresowani powinni otrzymywać komplet informacji o tym, jak nie wyważać otwartych drzwi, jak różne sprawy są lepiej czy najlepiej zorganizowane na świecie. 

To, o czym napisałem, to sprawy przetestowane xD... "podkablowałem" temat jakiś czas wcześniej komu trzeba.... Można oczywiście snuć teorie spiskowe, że polska ma być przezroczysta dla obcego wywiadu, bo ten kraj idzie pod walec niemiecki czy rosyjski czy amerykański.... do zaorania...  Jednak najprostszym wytłumaczeniem jest temat, że naród mamy papug, tak wyszkolony, aby samodzielnie nie myśleć, podobnie jest zresztą na świecie. Papugi takie działają metodami kopiuj wklej....  jest to metoda bardzo ekologiczna, zużywa mało energii... W naszym kraju nie tylko gimnazja trzeba zlikwidować, trzeba by na dobrą sprawę polikwidować wszystkie szkoły, wyposażyć od nowa, i zacząć z nowym rozsądnym a nie staroświeckim programem.  

Przykra sprawa jest z wynalazkami, myślę że u rzeczników patentowych wypadałoby z urzędu montować pluskwy i chronić podobnie jak premiera Jarosława...  Generalnie Polska nie jest ani gorsza ani lepsza jak świat, mamy tylko paskudnych wrogich nam sąsiadów, którzy tutaj dodatkowo nam mieszają i niszczą nam kraj.... dlatego chyba światowa głupota wybija u nas najwyżej.... 

Jeszcze raz, jak zabezpieczyć Polskę przed obcym wywiadem? Można założyć forum internetowe, internauci znajdą sposób, jak to zrobić dobrze.... można rozpisać konkurs....  tylko tak jak w tym Weselu, trzeba chcieć....  a jak chcieć, jak śpią wszyscy xD Nie tylko polacy na dole piramidy mają ciężko w życiu, również góra nie ma lekko... roboty jak w stajni Augiasza.... niezłe bagno......  nie ma ani prawa, ani prawników, nie ma kasy, nie ma niczego...  za to panisko od trybunału łyka sobie niekonstytucyjną odprawę 160ooo.....  od tysiąca lat na świecie się nic nie zmieniło. Nie było żadnego komunizmu, żadnego kapitalizmu i feudalizmu. Cały czas był i jest ... DIABELIZM... i wieszanie krzyży niczego tu ani nie zabezpiecza ani nie zmienia.....  patrzcie, myślałem że właśnie wymyśliłem nowe słowo, ale nie xD.. jest tego trochę w necie.... na przyszłość będę sprawdzać czy coś wymyślone jest oryginalne i zaklepię sobie xd... "jaśniedraństwo" - panowie od terenów i kamienic do odzyskania, dorobili  się na niewolnictwie, "polako-katolik" - gość który jest głównie wierny watykanowi, ze szkodą dla RP.. 

KOMENTARZE

 • 5*****
  " W naszym kraju nie tylko gimnazja trzeba zlikwidować, trzeba by na dobrą sprawę polikwidować wszystkie szkoły, wyposażyć od nowa, i zacząć z nowym rozsądnym a nie staroświeckim programem. "


  Od 1000 lat system dziesiętny, metrycznie mierzy i liczy. A że okrada każdego człowieka z czasu 4 godzin na dobę, nikt w to nie wierzy:))

  Człowiek i jego świat jest doskonale zbudowany przez Boga.

  - Lecz prosty system dziesiętny się starzeje i w najbliższej przyszłości, może pokazać nieudolność tragicznego życia - poniżej " Koniecznego Poziomu dla Dwunastkowego Systemu Demokracji"
  http://m.neon24.pl/bf08fed5da97ca5cd17c8bb2981a034a,11,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej.
 • Z przyjemnością...
  Za to: "polako-katolik" - gość który jest głównie wierny watykanowi, ze szkodą dla RP.. "
  z przyjemnością-jedyneczka.
 • W systemie dziesiętnym o demokracji, można tylko marzyć.
  .
  Sejm przyjął uchwałę w obronie suwerenności Polski
  https://www.youtube.com/watch?v=2H4ZjXQ9pQ0

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31