Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Bogaci nie dają na Orkiestrę Owsiaka?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bogaty jest bogatym, bo nie daje, a zabiera ;-)... Nie kompromitujcie się, rzućcie coś w tym roku na Orkiestrę.

 Algebra to jest jak się zdaje bardzo prosta rzecz, ale pokazuje wiele rzeczy nawet prosty rachunek. Z moich obliczeń wynika, że bogaci w Polsce... prawie wcale nie wrzucają do puszek i na konto Orkiestry Owsiaka. No po prostu jak podzielimy wpływy do kasy Orkiestry podzielimy to przez liczbę obywateli, to wyjdzie nam dobitnie, że na obywatela przypada bardzo mała danina do puszki - dosłownie kilka złotych. To oznacza ni mniej ni więcej, że 10 procent sytych, zamożnych polaków bogatych, którzy mogliby wrzucić do puszki nie sto, ale 500 złotych, nic tam nie wrzucają. Każda większa danina ze strony bogatych musiałaby się odbić ostro na wpływach Orkiestry. To biedni wrzucają do puszek po 100 złotych, taka jest prawda... co to oznacza. To oznacza że wielu naszych sąsiadów znajomych krewnych albo mija się z puszkami albo nic tam nie wrzuca. Bogaci unikając daniny w takiej poważnej i pożytecznej akcji jednocześnie pokazują, co sobą ten klan reprezentuje. Naród przestaje poważać tę grupę społeczną, to widać słychać i czuć. Proponuję wam bogaci zróbcie eksperyment wrzućcie do 4 puszek po 50 zł i jak coś jeszcze to na konto Orkiestry. To się nie zmarnuje tak jak u was ;-) 

Co roku jest najazd na Owsiaka, powodów jest kilka. Transparentny sposób prowadzenia fundacji obnaża imprezy kościelne typu Caritas, którzy nie składają zeznań z działalności przewidzianych prawem... obnaża jednocześnie podłą naturę władzy, która obcina kasę szpitalom i wręcz zajmuje się (arłukowicz) jako sportem obciążaniem szpitali różnymi karami..  Owsiak organizuje w podbitym przez okoliczne kraje państwie coś w rodzaju solidarności, i to też może się nie podobać. Ja bym teraz panom i paniom dziennikarzom proponował zająć się instytucjami kościoła, ich stroną "charytatywną"... obstawiam w ciemno, że jest wysoce prawdopodobne, iż oni są charytatywni ale za kasę, tak, że mają z tego wielki zysk. Oni nie dają na biednych, oni biorą od biednych. Taka jest moja teoria na podstawie szczątkowych obserwacji. Podłą sprawą jest atak władzy PiS na Owsiaka, poprzez zakazywanie udziału wojska itp... powiedzmy sobie albo robią to od siebie - żeby tępić jak inkwizytorzy innowiercę, albo mają wyraźne zlecenie na Owsiaka ze strony kościoła katolickiego. 

Panie i panowie biedni nie mogą w tym kraju wrzucić do puszki więcej, jak parę złotych. No nie mogą, jako przykład ponad 4 mln na tej zielonej wyspie narodu marźnie zimą i pewnie czasem pali się od zapalonej świeczki czy coś... to znaczy co 10 osoba ma bardzo ciężko w zimę w Polsce. Oni nie mogą sobie pozwolić na wrzucanie większej ilości kasy.. są doszczętnie ograbieni przez to państwo, w tym nowymi daninami na ośmiorniczki władzy. Natomiast bogaci mogą w każdej chwili wrzucić po 1000 złotych. Czy bogaci to naprawdę jest ten gorszy sort narodu? Bo jak na razie, to wychodzi, że tak. Mogłyby się Owsiakowi dorzucić firmy, instytucje.. pewnie się boją władzy. Bo władzy Owsiak i jakakolwiek prawda o stanie kraju i państwa są niewygodne. Żeby było śmieszniej, władza ta jest katolicka czy też fanatycznie katolicka trudno to ustalić nie zaglądając w karty.. 

Ostatnio ustalili że w wypadku limuzyny Szydło zawiniła ofiara tego wypadku. Biegli nakłamali, a co więcej, wychodzi na to, że sama Beata Sz. kłamie. Jechała limuzyną i nie pamięta, czy były sygnały dźwiękowe czy nie. Przekraczali prędkość, przekroczyli podwójną ciągłą, wyprzedzali gościa na skrzyżowaniu ale to nie oni są winni, biegli nakłamali, że winien jest facio w cinquecento ;-)..  Jak premier czy wicepremier łże w tak głupiej sprawie, no to jest naprawdę przykro. Myślę że wobec takich drobnych kłamstw, może jednak pani Beata nie powinna brylować w rządzie? Panie Morawiecki, za pół roku awansuj ją gdzieś pan. W tym składzie to masz cień poprzedniego rządu na swoim. Jeśli panowie bogaci było inaczej i coś wrzuciliście do puszek, to bądźcie pewni, że jesteście wyjątkiem. 

To dosyć obrzydliwe, naród się mobilizuje, a bogaci jednocześnie nie płacą żadnych składek zdrowotnych, podpierają się konstytucją aby tylko parę groszy sobie oszczędzić, mordy drą, że jak co że są zaskoczeni, że teraz wypada się dołożyć do Służby zdrowia (do tej pory nie płacili i chyba dalej nie płacą)... cieszcie się panowie ze wam nie dali wyrównania za 3 lata wstecz, bo by też mogli. Bogaty to jakiś obrzydliwy stan co nie.. można powiedzieć to zakała tego świata. To przez bogatych mamy w kraju tak jak mamy: prokuratorzy sędziowie to nie pracuje i nie działa. Policja komendanci to też nie działa. Władze posłowie mają sraczkę ustawową ale jak prawa jasnego i zrozumiałego nie było, tak i nie ma do tej pory... a pensyjki wysokie biorą. W europarlamencie wprost siedzą wrogowie państwa polskiego, zbijają kokosy, no i co... Ten kraj stacza się, bo elita kraju nie potrafi porządnie wykonać swojej roboty. Nie jest dobrze bogaci teraz możecie się nieco zrehabilitować........... a jak będzie to zobaczymy. Kauflandy wyciągają z Polski miliardy, a na kasie płacą pewnie albo najniższą pensję albo niewiele więcej. Jeden pracownik Orlenu podobno wypracowuje firmie majątek 60 mln rocznie... ciekawe jakie grosze mu ci bogaci prezesi płacą. Panowie władza, tak kombinujcie, aby nauczyć bogatych dzielenia się z biednymi swoją kasą, bo póki co to oni tego za nic nie potrafią... Powodzenia panie Morawiecki xD

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

  • Bogaci widać wiedzą
    jak się dyma tych biednych , dlatego takiemu Owsiakowi filantropowi pieniędzy nie dają....
  • @AgnieszkaS 20:35:49
    Pytanie, co zrobi "młode pokolenie" Polaków.
    Da się zaprząc do wyścigu szczurów czy zdobędzie się na refleksję i dokończy "na drzewach zamiast liści"...
    Gdyby choć 10 "czerwonych" TAK właśnie skończyło, nie byłoby rozkradania państwa (na taką skalę).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930