Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
54 posty 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Zadanie Kurskiego - zniszczyć tvP?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Byłem na poczcie polskiej po znaczki... Pocztę też chcą zniszczyć? A jak pocztę, to może telewizję też?

 

 Ginie wiele fajnych polskich firm. Np dawniej Hortex ;-) Ursus. Dziwna sprawa z Telewizją Polską: mimo niewątpliwej inteligencji jakiejś tam Kurskiego, TVP pod jego rządami zdaje się pikować na dół w opiniach o niej. Byłem na poczcie polskiej po znaczki. Myślałem sobie, że jak znowu wyciągną mi znaczki religijne, przyjdę drugi raz z gwoździem Ziobry nagram i zadzwonię po gliny ;-) ale nieeee... Proszę państwa ale nieeee.... tym razem czy też jak chcą feministki tą razą ;-) dostałem inne znaczki. Dawne listy miejscowe podobno znikły. Po dłuższej wymianie zdań dostałem znaczki takie same ale o różnej, nie podanej na okładce cenie. 

Wyobraźmy sobie, jak w tym kraju mają się odbywać romantyczne wymiany korespondencji. Kiepska koperta, gówniany znaczek xd i weź dziewczynie coś wyślij. Dawniej na tej samej poczcie było ciekawiej. Znaczki, serie znaczków, i to w kolorze, a nie mono blue... nie wiadomo co ten znaczek do końca ma symbolizować, państwo policyjne? Takie znaczki to niezły przepis na zniszczenie poczty polskiej. I teraz sobie tak pomyślałem. No dobrze, Kurski którego szanuję za tą akcję "pościg za konwojem policyjnym bez kogutów", który musi coś tam jarzyć pod kopułką.... Widocznie Kurski ma zadanie zniszczyć tvP... wywiązuje się z tego bardzo dobrze. Nic dziwnego że trwa na stołku, i ma trwać, Jarosław właśnie liczy na to, że zniszczy chyba wszystko, co polskie. Puszcza won, morskie oko won, Poczta Polska do piachu, Telewizja na bruk xD... No niestety, mimo zmasowanej akcji niszczenia w polsce wszystkiego, jeszcze parę punktów zostało do zaorania. W naszej miejscowości udało się poniszczyć całkowicie albo niemal całkowicie Ruch. Panie Morawiecki, jest super. Czym bardziej się przyglądam temu narodowi, no to tak sobie myślę, że jest super... są i na kursie, i na ścieżce. Pytanie brzmi, czym sobie na to zasłużyli. Piciem na umór? Bałwochwalstwem? Jaraniem fajek? Hejtem? Antysemityzmem? Trudno wyczuć. A może złe sąsiedztwo? A może edukacja słaba więc jako naród jesteśmy wredni i nie potrafimy rozmawiać. 

Poczta Polska przypomina obecnie jakiś chiński sklepik czy coś, sam nie wiem... Muszą mieć niezłych speców od niszczenia firm i instytucji. No i ciekawe jak z tym Ursusem, czy czymś tam. Fabryka autobusów czy coś tam poleciała... masakra... Ja to się nie dziwię. Sprzedać wyjechać i zapomnieć. Jest super a jak już wszyscy wyjedziemy, będzie jeszcze lepiej.... Morawiecki premier pan opowiada pono, że naród się cieszy. Pytanie z czego - że dostali nowe paszporty? Może to to jest powodem xD Polska wydaje się że z tego co się dzieje płyną takie wnioski. Polska to jest postaw czarnego sukna, każdy ciągnie w swoją stronę, żeby mu najwięcej w garści zostało. 

Może piszę za ponuro co nie, ale faktycznie ta poczta słabo wygląda znaczki to totalne badziewie, i nie mają innych. Ceny komunistycznych znaczków idą ostro w górę xDD... a na religijnych znaczkach widać się nie zarabia xD skoro to wycofali z "oferty" (molestowania religijnego znaczkiem). Ponarzekałbym jeszcze na obsługę na poczcie, ale było bardzo miło i jako polak jak nie mogę ponarzekać to czuję się lekko niekomfortowo z tego powodu xD.... Mam jeszcze coś wysłać tak że wiadomo może wtedy pójdzie coś nie tak ;-) Kolejka oczywiście kolejka. Zaskoczyły  mnie wielkie sklepy bo skróciły ostatnio kolejki przy kasach. 

Wiecie co może nie będę was dołować, wy się cieszycie wszystkim a ja nie lubię piwa  ;-)  W sumie co kogo obchodzi co się stanie z pocztą polską, jak zaraz pewnie jakaś wojna wybuchnie. Wtedy będą zupełnie inne problemy przecież xD... a ja się przejmuję jakąś tam narodową pocztą xdd... to chyba nie jest takie ważne. 

Powierzchownie świat jest bardzo ładny. Dla laika dla ludzi którzy  nie wiedzą na co patrzą. Myślę że każdy kto widzi jak ten świat jest zbudowany co czai się za fasadą, ma przed sobą przykry widok. Ja powoli odkrywam tutaj drugie trzecie dno tu tam coś jak urbanistyka pisma Nie: to przypomina kryminał chandlera, drążysz sprawę, a w sprawę zaczyna być zamieszany cały szlam, przepraszam, kwiat oficjeli i urzędów. 2 lekarzy na 1000 mieszkańców i 32 urzędników xddd  7 urzędników na jednego lekarza. Jakaś policja powinna się tą sprawą zająć ;-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Polską Pocztę, jako jeden z filarów polskiej państwowości, niszczy się już od dawna...
  Jakiś juz czas temu, na polski rynek weszła poczta niemiecka pod nazwą InPost. Początkowo kolory firmowe i styl logo były identyczne jak Deutsche Post. Więc po zniszczeniu Poczty Polskiej, bardzo łatwo by było zmienić tylko logo z InPost na Deutsche Post, bo kolory się zgadzały.
  Ale po skojarzeniu tego zjawiska przez niektórych blogerów, taktyka InPostu została zmieniona i pojawiło wielobarwne ubarwienie urządzeń tej firmy.
  Polacy którzy korzystają z tej poczty będą winni kiedyś zniszczeniu Państwa Polskiego.
  Jak już można przewidzieć w przyszłym roku szykuje się referendum w sprawie przynależności Śląska i finansowany przez Niemcy a popierany przez PO RAŚ wyjdzie na powierzchnię z majdanem na Śląsku, bo z całą pewnością Ślązacy-Polacy nie dopuszczą do tego żeby ich Ojczyznę o którą walczyli Powstańcy Śląscy przejęli protestanccy Niemcy...

  MIEJMY OCZY OTWARTE, BO NIEMIECKIE PIENIĄDZE IDĄCE NA PRZEJĘCIE ŚLĄSKA I INNYCH REGIONÓW POLSKI SĄ BARDZO DUŻE.
 • Poczta i TVP
  Poczta Polska to najgorsza firma jaką znam. Wszystko robią źle i to od kiedy z nich korzystam, czyli od 50 lat. Gubią przesyłki nagminnie, obsługa chamska od zawsze, listonosz nigdy nic nie przynosi, nawet jak ktoś jest w domu – zawsze zostawia awizo. Kolejki do dziś na co najmniej kilkanaście minut stania. Na wolnym rynku ta firma by już dawno zbankrutowała. Istnieje tylko dlatego, że ją państwo wspiera. To jest zakała socjalizmu, to jawne świadectwo, że socjalizm w Polsce jest ciągle żywy. Poczta Polska jest do zaorania. Dokładnie tak samo jest TVP. To propagandowa tuba rządu. Manipulacje propagandowe są tak jawne, że tylko wyjątkowi głupcy się na to nabierają – czyli większość z nas.
 • Blaszki
  Jeszcze sobie przypomniałem dlaczego Poczta Polska jest symbolem PRL-u: https://www.salon24.pl/u/gps65/243880,blaszki-godlo-drugiej-komuny
 • @GPS 00:32:57
  Proszę pana, chyba pan przesadza i to grubo przesadza. Owszem, jak w każdym przedsiębiorstwie w PRL-u ludzie nie zawsze szanowali sobie ten dar pracy a przez to i stabilizacji i pewności jutra, ale generalnie to wszystko pracowało bez większych zarzutów.
  Pan chyba patrzy na PRL poprzez pryzmat grubo przerysowanych filmów Stanisława Barei, gdzie karykatura PRL-u wpisywała się w to obrzydzanie Polakom tych nieprawdopodobnej wartości dobrodziejstw z tą wspomnianą PEWNOŚCIĄ JUTRA na czele...
  Takie instytucje jak Poczta Polska i np Wojsko Polskie, ale także Polskie Koleje Państwowe, Polskie Linie Lotnicze, Polskie Lasy Państwowe itd, były filarami Państwowości Polskiej.

  Dobieranie się do tych filarów, jest niszczeniem właśnie Polskiej Państwowości i ludzie którzy tego dokonują nie są godni obywatelstwa polskiego.
  Znamy te nazwiska tej Międzynarodówki Komunistycznej, zwanej teraz Kapitalizmem Globalistycznym, zdrajców Polski - Królestwa Matki Boskiej Królowej Polski.

  Wiecie o tym, że walcząc z Polską z jej Państwowością, walczycie z Matką Boską?
 • TVP
  Żeby zdecydować, czy się niszczy telewizję państwową, czy nie, trzeba w pełni zrozumieć, jaki cel na obecnym etapie przedstawiono.

  Mnie oczywiście TVP w obecnym kształcie również się nie podoba. Skoncentruję się na jej zadaniu informacyjnym, czyli głównym celu mediów publicznych, czyli na TVPInfo.

  Dzisiaj to licha propagandówka. Kiepska technicznie i bez błyskotliwego pomysłu. Lecz czy w zamyśle chodzi o to, by zadowolić wyrobionych widzów i dać im strawę intelektualną na wysokim poziomie? Nie. I słusznie nie. Do tego po prostu takich wyrobionych widzów trzeba po prostu mieć.
  A widzowie TVP an masse to raczej ludzie, którzy dopiero się uczą czym jest kultura i klasa.
  TVP nie jest pierwsza, która jako target wybrała widza masowego i niezbyt wyrafinowanego. Tu mistrzem jest POLSAT i ma się on wyjątkowo dobrze.

  Pierwszym misyjnym zadaniem Kurskiego jest zdobycie widza i windowanie do góry w skali masowej popularności. I jak pokazują statystyki, robi to nadspodziewanie dobrze.
  Dowodem na to może być choćby wściekłość, jaką demonstruje anty-pis, oskarżając właśnie TVP.

  Może nam się to nie podobać. Znam to co się dzieje od podszewki, bo paru kolegów tam pracuje.
  Lecz przecież nie musimy tego oglądać. Jest duży wybór.
  A spragnieni wysokich lotów mogą sobie wybrać choćby TVP Kultura.
 • @GPS 01:01:47
  Te blaszki były ratowaniem się Poczty Polskiej przed ustawowym jej niszczeniem.
  Blaszki były wkładane by waga listu kwalifikowała ten list do wysłania go przez Pocztę Polską, po "polskie" urzędy za nasze polskie pieniądze finansowały niemiecki InPost, wysyłając przez ten okupacyjny, mający za zadanie zniszczenie Poczty Polskiej twór, urzędowe przesyłki.

  Naszymi polskimi pieniędzmi, polskie urzędy finansowały InPost czyli Deutsche Post?
  Czy wy jesteście Polakami?!!!
  Szlag mnie trafia gdy widzę takich ludzi (Polaków?)!!!
  Nie dziwię się, że ta nasza Ojczyzna upadła i została nam zupełnie zrabowana, jak darmowa dziwka! gdy ma takich obywateli!!!
 • @Janusz Kamiński 06:31:42
  Obecna TVP (i nie tylko, bo praktycznie wszystkie telewizje) jest narzędziem okupacji Polski.
  To już za PRL-u TVP była o wiele bardziej wiarygodna, bo ta realizowana wtedy tzw propaganda sukcesu rzeczywiście przekładała się na ten ówczesny sukces Polski (wbrew działaniom sabotażystów).
  Upadek PRL-u można symbolicznie wiązać wraz z pojawieniem się w TVP tzw Studia 2 a wraz z nim gloryfikacją zachodniego zepsucia, amerykanizacją, obrzydzaniem Polakom ich dorobku poprzez wyśmiewanie np takimi programami jak Man/Materna (zobaczmy z dzisiejszej perspektywy ten żenujący poziom tych programów i tą czytelną dzisiaj antypolskość i amerykanizację), czy także żenujący w poziomie artystycznym ale z czytelnymi podtekstami politycznymi "Właśnie leci kabarecik".
  Po prostu daliśmy się nabrać na tą wtedy wojnę z Polską i niestety znowu pochłonęła i pochłania ta wojna grube miliony Polaków, także dzieci. Nie ma szkoły w której nie byłoby tragedii samobójstwa dziecka.

  Więc gdy słyszę te różne gadania tych tragicznie głupich liberałów to mnie szlag trafia!!!
 • @GPS 01:01:47
  O to wam, tej wszelkiej maści zamerykanizowanym liberałom chodziło?
  https://marucha.wordpress.com/2019/06/11/dlug-publiczny-przekroczyl-bilion-zlotych-co-czeka-polakow/
 • Za komuny cała sala pocztowa była pełna kłębiących się klientów
  a jednak się wciskało do środka, i w rozsądnym czasie było załatwionym,

  dzisiaj, w sali pusto, a jak widać 3 - 4 klientów, to lepiej wycofać się i przyjść o innej porze, tych 3 klientów przed tobą załatwiać będą co najmniej pół godziny.
 • @Jan Paweł 21:58:13
  Mieszkam na Śląsku i jakoś tych niemieckich pieniędzy nie czuję,

  może je widać w tym, że teraz orły piastowskie zakurzone, a odnawia się wszystko, co poniemieckie.
 • @GPS 00:32:57
  Poczta Polska winna mieć przywileje, podobnie jak rząd polski. PP ma status oficjalny i jej stempel nadaje urzędowy charakter dacie, jaka na nim widnieje.

  Dlaczego PP ma być lepiej zarządzana od państwa? O wszystkim decydują wyborcy. Jak chcieli, tak mają. A mogli, po 89 roku naprawdę mogli, tylko że zaprzepaścili szansę.

  a TVP to czysta propaganda, zgoda, ale propaganda ta jednak przedstawia fakty, a nie kłamie, jak poprzednio. To różnica.
 • @Jan Paweł 06:36:57 ____ TEJ BLAGI NIE ŚCIERPIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Poczta Polska miała monopol na lekkie listy.

  InPost zaczął naklejać blaszki, aby listy były cięższe.

  Było to jawne naruszenie, a nie obchodzenie ustawy. Obchodzenie byłoby wtedy, gdyby to nadawcy wkładali blaszki do listów. Ale było innaczej, to InPost naklejał blaszkę, jak znaczek pocztowy. Jawne naruszenie ustawy, które natychmiast winno być ścigane przez prokuraturę.

  Z tego jasno widać, że w aferze blaszkowej władza wykonawcza przeciwstawiła się sejmowej ustawie.

  I takie właśnie mamy państwo !!!! Wszyscy mają w d... "wolę narodu" wyrażaną przez Sejm. No to nic dziwnego, że i posłowie mają w d.... swoich wyborców.
 • @Jan Paweł 06:51:51
  a może teraz dajemy się nabierać na wojnę z TVP ?
 • @interesariusz z PL 07:20:48
  Nikt nie wydaje pieniędzy bezsensownie na odnawianie niemieckich śladów na Śląsku (i nie tylko na Śląsku).
  Na Śląsku pani Poseł (z PISu) i jej synowie, wraz z innymi volskdeutschami bardzo gorliwie pracują na rzecz znowu niemieckiego panowania na Śląsku.
  Kibice Ruchu Chorzów, to ogłupiona masa zaplecza RAŚ-iu, to te głupawe eciki które mają na ustach hasło "niech już przyjdzie ten niemiec, to będę harował za dwóch, ale będę widział za co"...
  Miliony takich ecików (Ecik, to popularne na Śląsku zdrobnienie iminia Bernard) już nie tylko nie haruje nawet za dwóch, trzech, ale w ogóle już nie żyją, nie przeżyli tego "odzyskania" wolności '89.
  Jak widać nic im to nie dało, nie zmądrzeli i czeka ich kolejna nauczka...

  W przyszłym roku RAŚ planuje zorganizować na Śląsku plebiscyt. Jeżeli przyjadą z Niemiec te miliony volksdeutschów które wyjechały z Polski do Niemiec i mają dwa obywatelstwa i oddają swój głos za Niemcami, to polski Śląsk będzie znowu niemiecki a wraz nim te wszystkie teraz niemieckie przypadłości z plagą emigrantów na czele.

  Chyba o to teraz chodzi RAŚ-iowi
 • @interesariusz z PL 07:35:45
  Dzięki za poprawienie mnie.
 • @interesariusz z PL 07:36:45
  Oczywiście, że chodzi o prywatyzację TVP i zniszczenie kolejnego z filarów Polskiej Pańśtwowości
 • @Janusz Kamiński 06:31:42
  GPS trochę przesadza. Poczta Polska nie jest wcale złą firmą a to, że promuje książki patriotyczne to można uznać za jej plus. Oczywiście są niedociągnięcia, ale każda firma takie ma. To jest jak z człowiekiem: nie ma idealnego. Jesteśmy ułomni i firmy są po części ułomne. Poczta zatrudnia tysiące ludzi i każdy jest inny. Jeżeli nie jesteśmy dobrze obsługiwani to należy to zgłosić, nawet na piśmie. Listonosze też są różni, ale faktycznie nagminne zostawianie awizo jest bolączką, bowiem wtedy trzeba udać się na pocztę, gdzie są duże kolejki. Wynika z tego, że Poczta Polska winna otwierać nowe placówki.

  Odnośnie zaś TVP. Drażni mnie tylko jedno: propaganda, którą widać i czuć, co np. było widoczne w przypadku Konfederacji. Odsunięto wielu ludzi, ale trzon pozostał stary i przyzwyczajony do nakazów rządzących. Było tak i przed 2015 roku, kiedy propaganda była jeszcze większa. Na plus TVP można wskazać, że przynajmniej przecięła lewacki ogląd rzeczywistości we wszelakich mediach, co musi ich boleć, bo chcą likwidacji telewizji publicznej o czym mówił też T. Lisek.
  Pozdrawiam
 • Rodzina +
  https://t.co/6UiroAFRnc
  Nikodem Rachoń, brat gwiazdora mediów publicznych i "Gazety Polskiej" Michała Rachonia, awansował i jest już w Grupie Energa dyrektorem Departamentu Marketingu i Komunikacji.
 • @Jan Paweł 06:51:51
  Wesoło pan pisze. Lecz nie mądrze.

  Dla pana TVP ma wiarygodność 0 [zero]. Dla mnie ma wiarygodność 70%.
  Kłamstw własnych jak TVN nie tworzą.
  I co mi pan zrobi? Moją opinią reprezentuję 65% dorosłych Polaków.
  Rozumiem -motłoch i ciemnota, jak to wasi określają.

  I pytanie główne - pod czyją okupacją Polska się obecnie znajduje?

  Jest pan w stanie dać logiczną i rzeczową odpowiedź unikając propagandowych bzdur?

  Ja już pańską odpowiedź znam - to okupacja żydowsko - amerykańska.
  Dokładnie tak, jak to Kreml podpowiada.
 • @Jan Paweł 06:56:32
  Cytowanie maruchy, który ze Szwecji, sąsiad Michnika, pisze dla kretynów, jest żenujące i cytujący sam sobie wystawia świadectwo. Lekarskie świadectwo.
 • Potwierdzam, 3 klientów w kolejce to co najmniej 25 minut, sprawdzone.
  W czasach cyfryzacji, pamiętacie "Misia" na poczcie, skanowanie i won powinno zająć max. 1 minutę, ale nie, trzeba wypełniać papierki i walić pieczątką aż mury dudnią / hahahaha... /, zresztą jak patrzę się na stopień zaangażowania pań na wysuniętych placówkach to ...
  Jest jeszcze jeden element, mówicie o przejęciu PP przez jakiś obcy element, u mnie na jednym z oddziałów PP kilka osób ma akcent podobny do ukraińskiego, z jedną z nich witam się po rosyjsku, zdrastwujcie.
 • @krzysztofjaw 08:07:49
  Jeżeli ktoś nie widzi wzrostu jakości usług pocztowych to jest ślepy. Jest spory postęp. Lecz Poczta to dziesiątki tysięcy ludzi, zazwyczaj słabo opłacanych. I większość z nich, również z tymi na górze, to ludzie minionej epoki.
  Szybko nie da się zmienić.
  Jest identycznie jak z nauczycielami, jak ze służbą zdrowia, czy zmurszałym, w 4 setce na świecie, światem akademickim.

  Cała Polska we wszystkich dziedzinach, dokładnie od 1939, czyli przez 80 lat, ma kolosalne opóźnienia i niedoskonałości w stosunku do świata cywilizowanego.

  A tu gostek raz wyciąga TVP, innym razem Pocztę Polską i się dziwi. I narzeka. A co ty palancie zrobiłeś by było lepiej?

  Wiesz Krzysztofie, że ręce opadają, gdy ma się do czynienia z rozmiarem głupoty. Lecz najgorsze jest to, że tych ludzi cechuje zła wola.
  Byliby najszczęśliwsi, gdyby Polska się rozpadła.
  Stanąłby potem taki, dumnie wypiął pierś i wrzasnął - A NIE MÓWIŁEM !!!

  Daj spokój GPS. To przypadek kliniczny. Chociaż osobnika z IQ = 45 nie traktuje się jako osobę chorą.
 • @provincjal 09 08:54:00
  Mam znajomego pracującego na PP.Ostatnio były ogromne podwyżki usług, prawie 100%. Oni pracują nieraz po 12 godzin/powinni 8/.Pensja niewiele wyższa od minimalnej.Orzą nimi jak rabami.
  Zatrudniają Ukraińców masowo, ale niestety przesyłki były znajdowane w koszach i część ich zwolnili!
 • @Jan Paweł 07:51:07 DLACZEGO SOBIE KPISZ Z NAS, POLAKÓW ?
  Największym przekrętem był remont mostu szczytnickiego we wrocławiu,

  aby ocalić od wysadzenia niemieckie ceglane przęsła,

  1 nie wysadzono mostu w powietrze
  2 pozostawiono most stojący skosem do drogi -> idiotyczny przebieg jezdni,
  3. pozostawiono most za niski dla żeglugi
  4. pozostawiono most węższy od drogi
  5. remont trwał ze dwa razu dłużej, niż budowa od podstaw, a strat ludności z tytułu utrudnionego dojazdu nikt nie policzył
  6. remont kosztował tyle, co budowa kilku mostów w PRL - zasady unijne się do tego dołożyły
 • @Janusz Kamiński 08:41:34
  To pootin każe dudzie na klęczkach błagać o fort tramp za który to My mamy płacić, to pootin każe kupować amerykański złom, efy 16 / 35, 50-letnie herculesy i 40 -letnie okręty, to pootin każe pisowcom milczeć w sprawie 447, itd. ?
 • @trojanka 09:01:50
  I właśnie ten typowy stan rzeczy ma doprowadzić do likwidacji i "restrukturyzacji" Poczty Polskiej, kto teraz rządzi ?
 • @Jan Paweł 07:51:07
  zawsze byłem zdania, iż pracujących stale za granicą należy pozbawiać polskiego obywatelstwa, bez zwracania uwagi na to, czy mają inne.

  A podwójnego obywatelstwa w ogóle nie uznawać.
 • @provincjal 09 09:05:35
  E no jasne że tak!
  Ostatnio zabronili :
  A/ ruszania TVN/właściciel żyd David Zaslaw USA/
  B/repolonizacji PKP Energetyka
  C/ zrównania obowiązków polskich korpo taXi z UBEREM
  D/ nakazali kupno w przetargach amerykańskich leków w Polsce
  E/ nakazano zluzować podatki dla amerykańskich firm
  F/poparli paradę pedów LGBT oraz zaszczycono obecnością amb.USA i Izreala
  G/o gazie nie wspomnę 60% droższym od ruskiego.Emeryci wyją z zachwytu i zbierają chrust na zimę!!

  https://www.salon24.pl/u/piotrpanasiuk/921314,gaz-amerykanski-lng-jest-o-60-drozszy-czy-terminal-lng-w-swinoujsciu-ma-sens-w-oczach-laika
 • @trojanka 09:16:21
  https://www.wprost.pl/polityka/10180249/ambasador-usa-wplywa-na-ksztalt-polskiej-listy-lekow-refundowanych-fakt-pisze-o-milionach-zlotych.html
  Polakom "uszczelnia" sie podatki;
  https://www.wykop.pl/link/4834271/dla-ominiecia-podatkow-czesc-kierowcow-ubera-to-oficjalnie-wolontariusze/

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ambasador-USA-interweniuje-u-ministra-Adamczyka-ws-Ubera-7636077.html
  Ambasador USA w swoim liście zażądała odstąpienia od projektu i zagroziła, że w przeciwnym razie może to zamrozić planowane inwestycje amerykańskie w Polsce.
  https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Ambasador-USA-G.-Mosbacher-pisze-list-do-Ministerstwa-Infrastruktury-ws.-Ubera

  Proszę nie popełniać błędu, który może mieć daleko idące konsekwencje” – pisze ambasador Georgette Mosbacher do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka w liście ujawnionym przez dziennik ”Fakt”.

  https://www.salon24.pl/newsroom/924341,ambasador-usa-znow-interweniuje-wyciekl-kolejny-list-do-rzadu


  https://www.gosc.pl/doc/5187045.Do-Rzeczy-Ambasador-USA-pisze-do-premiera-Morawieckiego-ws

  Jak informuje "Do Rzeczy", ambasador Mosbacher pisze w liście, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować - wypowiadanych publicznie przez polskich polityków - krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce.

  Mosbacher miała - według autora publikacji - napisać, że za niedopuszczalny uważa fakt, iż osoby publiczne podważają wiarygodność stacji TVN. W jej ocenie wyrażane przez polityków publicznie wątpliwości - co do rzetelności materiału - mają być atakami na "niezależnych dziennikarzy".

  "Skomplikowana sprawa. Pani ambasador poczyna sobie, jakby była nie w Polsce, ale Bantustanie. I to nie jest kwestia tego, że ostatnie trzy lata amerykańskich dyplomatów nauczyły, że mogą sobie pozwolić na takie zachowanie, ale że po prostu są od lat przyzwyczajeni, że ulegamy ich naciskom" - powiedział "Do Rzeczy" człowiek związany z gabinetem Morawieckiego.
 • @Janusz Kamiński 08:41:34
  Znaczy, to nie dwie wampirzyce z ambasad naszych największych przyjaciół dyktują nam ustawy? To nie agenci mosadu paradują po Polsce z długłą bronią? Pan Rękas swego czasu napisał tutaj i poświadczył to swoim osobistym doświadczeniem, że wojewodowie dostają bezpośrednie polecenia z pominięciem polskiego rządu z ambasady amerykańskiej. Jak to nazwać, jak nie okupacją?
 • @provincjal 09 09:05:35
  1. Złom? Proszę natychmiast wskazać lepsze narzędzia bojowe. Słucham!

  2. Idea Fortu Trump jest hasłem dla takich jak pan. Fortu nie będzie, bo jedna mała głowica by go załatwiła. Bedą rozproszone bazy logistyczne. Bo nie chodzi o ludzi w hełmach i bojowych mundurach, tylko o gotowość bojową,jeżeli pojmuje pan, co to znaczy.

  3. Sojusz Dawida z Goliatem musi małego kosztować. Tylko na końcu jest efekt win - win.

  4. 50 letnie Herculesy? Pan nie ma pojęcia o technice. Pracowałem na ultranowoczesnym statku badawczym (rok budowy 2013), który miał silnik główny i generatory do diesel - electric firmy Caterpillar zaprojektowane w roku bodajże 1949. Bo co jest dobre - jest dobre na wieki. A 40 letnie okręty, dobrze zbudowane, prawidłowo eksploatowane i progresyjnie modernizowane, są młodymi jednostkami. Poleć pan do Norfolku VA, i przyjrzyj się pan NDRF - National Defense Reserve Fleet i poszukaj pan najstarszych, ciągle aktywnych okrętów.

  Kończę, bo to jest bzdurne.
 • @trojanka 09:16:21
  Przykro -sporo kłamstw i półprawd. Klasyczna bolszewicka propagandówka.
 • @Janusz Kamiński 09:40:00
  To zamiast klepania jęzorem, utartych hasbarskich komunałów, pan jako beneficjent obu systemów /poprzedniego i obecnego/proszę to sprostować!merytorycznie z podaniem źródła!!
 • @trojanka 10:19:40
  Pani mi stawia wymagania?! Jakim prawem?!

  Wam się przez komunę w głowach poprzewracało. Jeszcze mnie pani posadzi na nodze od stołka, bym żwawiej mówił.
 • @zadziwiony 09:34:05
  Zadziwę pana -mam znacznie lepsze źródła niż pan Rękas (kto to zacz?), a także mam osobiste doświadczenia panie zbieraczu z drugiej ręki o lepkich paluszkach.
 • @Janusz Kamiński 10:43:25
  Te lepsze źródła z pewnością dobrze płacą, więc nie dziwota, że są lepsze niż inne. Chcesz poznać prawdę- idź za pieniędzmi. I to Tobie Panie Kamiński za to pisanie i dezinformację do lepkich łapek cosik się przykleja , a nie mnie. Ja od nikogo zleceń nie mam i grosików też nie.
 • @Janusz Kamiński 08:43:40
  Ojoj..PISZE ze Szwecji i to dla kretynöw. Winszuje.
  Marucha publikuje przedruki, czesto ciekawe.
  Co ma do tego pobyt w Szwecji Michnika?
  Nie ma pan obowiazku czytac komentarze Jana Pawla, ktöry ma prawo wybrac interesujace go strony internetowe.
  Ogarnij sie Pan.
 • @morgan 11:20:11
  No tak...

  Był pan ostatnio w Szwecji?

  To najbardziej internacjonalistyczna bolszewia na naszym kontynencie. Stalin i Lenin byliby dumni z nich.
  To, podobnie jak Wiedeń, siedziba wielu agentur. Bo oni przygarniają wszelkie światowe śmieci i odpady.
  Także maruchę.

  Pan rozumiem, od dawna ogarnięty.
 • @Janusz Kamiński 10:40:36
  Klasyczny wykręt nic nie mającego do powiedzenia, jedynie klepania jęzorem hasbarskimi pierdołami,i udawanie "mondrego",

  Na nodze od stołka???, podobne stosować do podobnego, homeopatia jakaś??tak was uczyli "pobudzać "mówienie"??

  A pan gdzie pracował za komuny, bo różnie mówią "na mieście".
  Mówię!!! "BENEFICJENT" w każdym systemie, człowiek guma.Taka mimikra kulturowa, tu się ustawi i tam się ustawił!na gaz i na parę!cóż zrobić w różnych domach się ludzie wychowują, nawet takich co dla LWP pracowali.
  EOT!
 • @Janusz Kamiński 09:37:51
  1. Złom to złom, stojące na pustyni samoloty w Arizonie to najnowszy wypas ?
  "Pomimo tego, że polskie Herculesy zostały wyremontowane i zmodyfikowane przed dostawa, nie należy zapominać, że C-130E pozostają w służbie od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Polskie maszyny zostały zmodernizowane, m. in. poprzez przebudowę centropłatu, modernizację awioniki i instalację systemów samoobrony. Same płatowce pochodzą jednak z początku lat 70. XX wieku. W momencie dostawy, mimo modernizacji, nie reprezentowały najnowszego, ani nawet aktualnego standardu, gdyż USAF już od 1974 roku wprowadziły nowszy model C-130H. Od 1996 roku wchodzi natomiast do służby wersja C-130J Super Hercules, nowocześniejsza, ucyfrowienia i o znacznie lepszych osiągach. Tymczasem niektóre z komponentów i części polskich Herculesów powstały w czasie wojny w Wietnamie."

  http://www.nowastrategia.org.pl/wp-content/uploads/2016/03/A-northern-aerial-view-of-the-22Boneyard22-of-the-309th-Aerospace-Maintenance-and-Regeneration-Group-at-Davis-Monthan-Air-Force-Base-Ariz.jpg
  2. Zdrajcą jest ten co sprowadza Obce wojska do swojego kraju i TU nie ma Żadnej dyskusji !
  3.Sojusz ussa z israelem kosztuje krocie, wiadomo kto jest davidem !
  4. Koszta modernizacji i eksploatacji "podarowanego" sprzętu gdzie jedna usmańska śrubka kosztuje 1000 zł to absurd, który wymyślić mogą tylko żydzi z ussa !
  Bzdurne jest zapatrzenie się na największego mordercę na świecie !
 • @trojanka 13:00:48
  Nie wiem co zwycięża natarczywa pyskatość, czy wrodzona głupota.

  Osobniczka co ceni sobie "co słychać na mieście", by potem serwować insynuacje musi pracować albo w pralni, albo na zmywaku w kuchni.
  To ten styl i ta klasa (właściwie brak jednego i drugiego).

  A może to tylko menopauza?
 • @provincjal 09 14:25:28
  Co pan powie !

  Ale pan mądry. Proszę szukać w googlach dalej, to pewnie zachwycę się i wzruszę.

  A w szkole był pan prymusem? Pewnie tak... takim komsomolcem z czerwoną chustą, jak ten Morozow.
 • @
  Niech ta opozycja pocałuje Kurskiego tam gdzie słońce nie dochodzi a plecy kończą swą szlachetną nazwę.
 • @Janusz Kamiński 08:41:34
  Błądzisz synu błądzisz.
  Bronisz synu tą mafię żydowską jakbyś sam był jej członkiem albo przynajmniej najemnikiem (płatnym pachołkiem).
  Otwórz przyłbice to łatwej będzie interpretować twoje brednie.
  i nie banuj innych dyskutantów to hańba na honorze ale jak nie ma honoru to nie ma hańby... to taka Talmudyczna prawda.
 • @interesariusz z PL 09:11:29
  Też tak uważam. Podwójne obywatelstwo to podwójna lojalność.
  Z tych dwóch lub więcej "lojalności" może wyleźć wrogość przed którą trudno się bronić.
  Tak mafia żydowska podbija świat.. oni mają po kilka paszportów i są tymi którymi opłaca się być w danym momencie...a z każdego kraju doją o każdy uważają za "swój" a co za tym idzie za niezbywalne mienie żydowskie.
  Wielokrotne obywatelstwo to niebezpieczna forma pasożytowania.
 • @zadziwiony 09:34:05
  Masz oczywistą rację.
  Polska jest pod okupacją mafii żydowskiej teraz z tej z USA
  USA też oczywiście to kraj okupowany przez tę mafię.
  Mafia okupująca Niemcy chwilowo w "opozycji" w Polsce.
 • @Janusz Kamiński 09:37:51
  Przypomnę tu nieśmiało że w Iraku takie "rozproszone bazy logistyczne"
  posłużyły USA to stworzenia państwa ISIS i jego szybkiego uzbrojenia.
  Po prostu USA się wycofały bez walki oddając te "rozproszone centra logistyczne w ręce ISIS.
  W Polsce to mogą być banderowskie ręce.
  I takie jest drugie dno tego "Fortu Tramp"
  Te bazy nie Polakom mają służyć ale interesom globalnej mafii żydowskiej.
  Raz dla ochrony tej mafii w Polsce gdyby Polacy zechcieli się buntować a dwa
  to przeciw Rosji w celu oprawiania "pokojowej" polityki nieustannych prowokacji.
 • @Janusz Kamiński 09:37:51
  ..a F35 to złom na jeden lot bojowy potrzebują kilka dni na przygotowanie do następnego lotu. Ruskie samoloty latają na okrągło a czas przygotowania do kolejnego lotu to góra kilka godzin.
  Jeden ruski samolocik może robić za 10 F35 (ilość lotów bojowych na jednostkę czasu).
  Ruskie samoloty bez dopalaczy przekraczają prędkość dźwięku a F35 tylko z dopalaczami co oznacza że na chwilkę bo inaczej się zepsuje.
  F35 nie może nic podwiesić po skrzydłami bo zaraz go widać wyraźniej
  a w środku nie wiele się mieści.
  Ruskie samoloty to woły robocze o wielkim udźwigu i wielkiej prędkości i jeszcze większej zwrotności.
  F35 (nawet te sprzedane zagranicę) ma kanał łączności z bazą w USA gdzie składuje wszystkie swoje parametry i są podejrzenia że można go shakować zdalnie a na pewno może to zrobić baza w USA w stosunku do samolotów które sprzedali innym krajom.
  F35 kosztuje tyle ile kilka ruskich wołów roboczych z rodziny SU albo MIG.

  F35 to bardzo drogi gadżet do wyciągania kasy z budżetu USA przez prywatny (żydowski ??) koncern zbrojeniowy.
  Zresztą podobnie ja reszta Amerykańskiej broni...to tylko gadżety do dojenia budżetu USA a teraz i Polskiego budżetu...bo Polska kupuje nie od USA ale od prywatnego Amerykańskiego koncernu..
 • @Oscar 16:21:33
  Skąd masz te tak tajne dane
  8-))))
  Jakiś link

  Ty to jakiś stary lotnik......
  z demobilu
 • Podsumowanie dyskusji z Januszem .
  Tak wyglądają wszystkie dyskusje z Januszem.
  Zawsze dostaje tyle kontr argumentów od wielu osób które go przerastają że wpada w furię i atakuje personalnie.

  To ciekawe zjawisko.
  Bo np jak pisałem podobne teksty do tych które dzisiaj piszę już w latach 90tych i wtedy ja byłem atakowany z każdej strony że nie mam racji że komuch że solidarność i tzw zachód jest OK...że reformy konieczne że to co PRL zbudował jest nic nie warte że trzeba zniszczyć że dobry i demokratyczny "zachód" da Polsce dużo pieniędzy i wszyscy będziemy bogaci...że jestem zacofany...

  Broniłem się jak zwykle argumentami.. słabo trafiały.
  Dzisiaj nie muszę nic pisać wszyscy myślą podobnie jak ja...
  za wyjątkiem tematu KK tu jeszcze jest po staremu częściowo ale coraz mniej po staremu.

  Widzisz Janusz wchodzisz ze swoimi poglądami wbrew...Narodowi do Polskiemu bo akurat po linii Narodowi żydowskiemu.
  A wychowaliśmy się niemal na jednej "Wrocławskiej" ulicy.
 • @Husky 16:29:05
  Z pamięci piszę...czytam tu i owdzie i składam w całość.
 • @Oscar 16:32:56
  //.a F35 to złom na jeden lot bojowy potrzebują kilka dni na przygotowanie do następnego lotu.//

  a to gdzie wyczytałeś
 • @
  Panie Jaroslawie Kurski co ta pana dziennikarka wypisuje?

  https://pbs.twimg.com/media/D816XvKWsAEZqss.jpg
 • @Janusz Kamiński 09:37:51
  Weglarczyk komentuje dla Onetu porozumienie Polska-USA, w tytule pisząc, że to dobry dzień dla Polski, by później, w samym tekście, napisać, że w sumie to się gówno udało osiągnąć z zakładanych planów. Pióro i sumienie ma elastyczne, jak wagina starej, portowej dziwki.
 • @Husky 17:23:35
  Boli ich to bardzo mocno.Oj, boli.

  Wszystkie te leszcze i chlory, i te oskarki miotają się twierdząc, że reprezentują naród polski ( 8-))))))) ), bo sami już są histerycznej traumy, bo coś już na zawsze niedźwiedziowi się wymyka. A oni, bidulki, tak za te rubelki się starali.

  To już autentyczny lamus.
 • @Janusz Kamiński 18:27:26
  I cała reszta ślepo wierząca w tvn i koszerną. Ta ich chora nienawiści do PiS
  Gdyby wyłączyli na 3 dni tvn i przeanalizowali samodzielnie co i jak, zdziwiliby się jak ich zmanipulowano.
 • @Husky 18:39:21
  Oczywiście, że główne przekaziory manipulują. Zgodni są tylko w kwestii zdrady.
  Mam nadzieję, że wszyscy, którym podobają się obce wojska na naszym terytorium skończą pod ścianą albo na gałęzi. To żydowscy agenci i zdrajcy.
 • PO nich już tylko POtop, czyli jak pis załatwia Polskę i Polaków !
  Komu to przeszkadza niech nie czyta, złom to złom, ale jakie koszta, żydopis tak nas wy..a, że liści do żarcia nie starczy, a więc fakty:

  "Pozostaje tylko pytanie, ile przyjdzie nam za to zapłacić? Jak już pisaliśmy w money.pl, za 34 samoloty Belgowie zapłacą 4 mld euro, czyli ponad 17 mld zł. W ocenie eksperta wojskowego - Mariusza Cielmy - różnica dwóch samolotów niewiele tu zmienia i pewnie zapłacimy podobnie dużo.

  Rzecz jednak w tym, że to dopiero początek. Jak przekonuje Cielma, trzeba się przygotować na dużo wyższe koszty eksploatacji tego sprzętu.

  - Godzina lotu F-35 kosztuje 40 tys. dol. (150 tys. zł). Dopiero w 2025 r. producent przewiduje, że koszty zmniejszą się do 25 tys. dol. (94 tys. zł) ze względu na lepsze wdrożenie ich do służby. To jednak nie wszystko, bo trzeba będzie jeszcze zmodernizować bazy. Belgowie wydadzą na to 350 mln euro ( blisko 1,5 mld zł). Nas to raczej będzie więcej kosztować - mówi Cielma.

  Dlaczego więcej? Belgowie będą modernizować swoje bazy samolotów F-16, by były gotowe obsłużyć F-35. W naszym przypadku trzeba będzie dostosowywać do supernowoczesnych maszyn postsowieckie bazy starych, rosyjskich samolotów bojowych. To też nie koniec. Oprócz baz i samolotów trzeba mieć jeszcze pilotów tych latających komputerów. W przypadku F-35 jest to potężny wydatek.

  - Przeszkolenie jednego pilota to koszt rzędu 10 mln dol. (ok. 38 mln zł) Według norm NATO na jeden samolot musi przypadać co najmniej 1,5 pilota. Co więcej, każdy z nich powinien w roku wylatać 160 godzin. Jak się to wszystko zsumuje, to dopiero widać co przed nami - mówi Mariusz Cielma.

  Sprawdź: Rakiety JASSM za miliardy złotych nie odstraszą wrogów. Bez odpowiednich systemów to tylko droga zabawka

  Stosując normy NATO, powinniśmy mieć zatem co najmniej 48 pilotów. Ich szkolenie będzie kosztować 1,8 mld zł. Zapewnienie tylko jednemu z nich odpowiedniej, rocznej liczby godzin w powietrzu w tych samolotach - to kolejne 24 mln zł. Loty wszystkich 48 pilotów kosztować będą rocznie ponad miliard złotych. W perspektywie wielu lat służby oznacza to potężne wydatki.

  Jednak inaczej być nie może, kiedy korzysta się z najbardziej zaawansowanego sprzętu. Trzeba tylko mieć świadomość, jak znaczące będzie to obciążenie dla budżetu MON. - Zgodnie z analizami NATO zakup nowoczesnych samolotów to tylko 30 proc. wszystkich kosztów związanych z ich dalszą eksploatacją. W perspektywie 30 lat trzeba będzie zatem dołożyć brakujące 70 proc. - wyjaśnia Cielma.

  Całość wraz z kosztami zakupu, w tak odległej perspektywie, może zatem kosztować około 57 mld zł. Po przelaniu na amerykańskie konta 17 mld zł trzeba będzie mieć jeszcze w zapasie 40 mld zł, by eksploatować kupione F-35."

  https://www.money.pl/gospodarka/andrzej-duda-w-usa-17-mld-zl-za-f-35-to-poczatek-kolejne-40-mld-zaplacimy-za-eksploatacje-6391146259580545a.html

  I przeciwko to komu, "złodziejom rowerów" ?
 • @Husky 16:44:04
  Gdzieś była taka analiza i porównanie F35 i ruskich Su35.
  Nie pamiętam gdzie...
  Googlaj może znajdziesz...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:55:29
  "To żydowscy agenci i zdrajcy"
  Nieładnie tak pisać.. pisze się "żydowscy patrioci" a nie Polscy.. dla Polski zdrajcy dla Pollin patrioci Pollin.
  Problem w tym że ta mniejszość zawłaszcza sobie Polskę i wykluza większość czyli Naród Polski.
 • @Oscar 19:28:38
  Jak zwał tak zwał. W każdym razie będą wisieć. Ołów jest drogi a sznur jest wielokrotnego użycia.
 • @Jan Paweł 06:29:07
  "Takie instytucje jak Poczta Polska i np Wojsko Polskie, ale także Polskie Koleje Państwowe, Polskie Linie Lotnicze, Polskie Lasy Państwowe itd, były filarami Państwowości Polskiej.

  Dobieranie się do tych filarów, jest niszczeniem właśnie Polskiej Państwowości i ludzie którzy tego dokonują nie są godni obywatelstwa polskiego."

  Ja uważam, że tę socjalistyczną państwowość, tę drugą komunę jaką teraz mamy trzeba właśnie zniszczyć, tak jak zniszczyliśmy PRL. choć nie do końca. To państwo to najbardziej destrukcyjny wrzód, który zrzera moją Ojczyznę. To państwo szkodzi Polsce.

  Jeśli Panu zależy na tych wszystkich beznadziejnych firmach, to jestem skłonny zaproponować takie rozwiązanie: likwidujemy wszelkie przywileje dla tych firm i przekształcamy je w spółki akcyjne (oprócz armii), a akcje rozdajemy za darmo tym obywatelom Polski, którzy zechcą je przyjąć - albo którzy zdadzą zaproponowany przez Pana egzamin na patriotyzm. Ja bym tych akcji nie przyjał. I niech wtedy wszelką kontrolę sprawują akcjonariusze i niech dotacje wypłacają z własniej kieszeni. I niech te firmy konkurują z innymi na zwykłych rynkowych zasadach. Zgodziłby się Pan na takie rozwiązanie?
 • Odpowiedzi
  Napisałem jedną odpowiedź, ale więcej pisać tu nie będę, bo Kamiński szambo z dyskusji robi, obrażając wszystkich oponentów. U siebie bym chama przegonił.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:51:01
  No tak...

  Rodzinne wspomnienia z Katynia?

  Ty znajesz, kto eto wiesztiel Ruszkiewicz ?
 • @GPS 20:33:31
  Nie obrażam wszystkich.

  Tylko idiotów.

  Ale jak widać, nie robi to na nich wrażenia.

  Ruszkiewicz - WIESZAĆ !!!

  GPS - ZNISZCZYĆ !!!

  Aż strach się bać.

  Tylko, ze to tacy sami magicy, co w lesie czcili urodziny Hitlera.

  Głupki po prostu.


  Ps.Przyjęty przez nich wieczorem alkohol może tu grać pewną rolę.
 • @Jan Paweł 06:56:32
  W Polsce nigdy żadni liberałowie nie rządzili. Państwa okupujące Polskę nigdy liberalne nie były. To obecne też nigdy nawet drobnego fragmentu liberalnej ideologi nie realizowało. Tu uzasadnienie: https://www.salon24.pl/u/gps65/221792,czy-polska-jest-liberalna
 • @Janusz Kamiński 15:00:36
  Jest Pan chamem do potegi!
 • @K54 04:09:34
  A ja pana nie znam.

  Czy to oznacza, że jest pan zerem?
 • @Janusz Kamiński 08:41:34
  Pod czyją okupacją? Jaka armia stacjonuje w Polsce? I jeszcze do niej dopłacamy?
 • @zadziwiony 09:34:05
  Były prezydent Wrocławia dostawał polecenia wprost z konsulatu niemeickiego.
 • @Husky 16:44:04
  Polecam portal War is boring. Oni kilka lat temu dotarli do informacji od pewnego pilota doświadczalnego, który przyznał, że F35 przegrał pozorowaną walkę z F16.
  F35 to ciągle maszyna niepewna, ale za to kosztowna. A przy tej pozorowanej walce, F16 miał podczepione 2 dodatkowe zbiorniki paliwa, które ograniczały jego parametry aerodynamiczne. I mimo tego, F16 wypadł lepiej, a F35 cierpiał na duże niedobory mocy i zbyt wolno wykonywał manewry. Do tego kask pilota jest zbyt duży (ale to szczegół) i ograniczał widoczność. Wciąż są też problemy z silnikiem i układem zasilania.
  Projekt F35 pochłonął już chyba ponad bilion dolarów i ma opóźnienie, a dyletant Błaszczak chce kupić kota w worku. Bo to "takie ładne, hamerykańskie".
 • @Oscar 19:23:59
  F35 to technologia stealth, która nie przyda się w bliskiej walce. F35 jest słaby bojowo i chyba nie tylko SU35, ale też Eurofighter Typhon by sobie z nim poradził w bliskiej walce.
  Przy F35 postawiono na dyskrecję kosztem manewrowości.
  Główną zaletą SU35 jest zaś znakomita manewrowość. Może przeprowadzać atak pod bardzo dużym kątem i unikać też pocisków wroga.Na uzbrojeniu SU35 Znajdują sie pociski K-77M, mające zasięg prawie 200 km. Podstawowymi środkami walki z samolotami technologii stealth są radar-orbis-E, wyposażony w w antenę z pasywnym skanowaniem fazowym oraz system optoelektroniczny OLS-35 z termowizorem, który śledzi cele i ma zasięg działania 80 km.
  Oczywiście, na dalszą odległość, SU35 może nie poradzić sobie z samolotami typu F35, ale wątpię aby taka wojna z Rosją nam groziła.SU35 da radę zmniejszyć dystans i wtedy w starciu może być faworytem.
 • @Janusz Kamiński 23:06:27
  //Tylko, ze to tacy sami magicy, co w lesie czcili urodziny Hitlera.//

  A więc są i to wśród nas,tacy którzy wierzą w tamte leśne urodzinowe obchody.
  W całej tej wrzawie która była skutkiem tamtej "afery" po głowie chodziła mi myśl że: "to niemożliwe aby TVN urządził tak prymitywną prowokację,ludzie nie są na tyle ograniczeni żeby "łyknąć" coś sfastrygowanego aż tak grubymi nićmi"
  Okazuje się "są aż tak".
 • @GPS 20:19:22
  A gdzie ty widziałeś wolny rynek? W świecie Piotrusia Pana?
 • @Wican 19:38:10
  A widziałeś gdzieś dobro? Widziałeś kogoś bez grzechu?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930