Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 22 komentarze

Listy PREDATORA

PREDAkTOR - Obejrzyj się, kiedy mnie nie będzie. Przeczytaj, może nie będzie za późno :-) Wojna, jaka wojna? Ostatnia. Tego i nie tylko się dowiesz, z ostatniej linii frontu z duchami i wobec.. pRedaktor Dwoje tożsamości, nowe wkrótce. O czym zapewne d

Bzdury na temat Owsiaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Głupie ataki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy..

 Bardzo was lubię, tych ostatnich, którzy pisali źle na temat całej "firmy" Owsiaka. Uważam jednak, że powinno się jednak per saldo pochwalić działalność Orkiestry, a nie ryć jak głupi pod nią.

Dlaczego.

  Powód banalny. Kasa zebrana przez Orkiestrę będzie wpompowana w konkretne sprzęty. Pomijam to, że Owsiak ma hopla na punkcie dzieci, co mnie osobiście nieco wkurza  :) Kasa ta zapewni dobry sprzęt, bo wiadomo, dziś dyrekcja szpitala prędzej położy kostkę brukową jak zakupi jakiś sprzęt. Sprzęt szpitale zakupią tuż przed złodziejską prywatyzacją, kiedy miro i zdzichu albo zbysio będą chcieli za 1 zł to kupić. Dostaną kredyt na całość szpitala też za 1 zł. (niesamowity myk, w Sprawie Dla Reportera pokazano, że facio kupił wiele budynków za kredyt pod te budynki. Tą metodą każdy z nas może kupić Pałac Kultury. Oczywiście jak zna zbysia, albo tusia). Gdyby szpitale kupywały jednak same ten sprzęt, to w innym miejscu by brakło forsy. To pewne. Więcej łapek by ucinano, bo obciętoby na leki, itp, itd. Już szczytem bezczelności jest wtrącanie co któryś post, że Caritas zrobiłby to lepiej. Z tego co czytaliśmy chyba WSZYSCY Caritas potrafi rozkraść bądź "zagospodarować" do 80 procent zebranej kwoty. Potrafi dawać spreparowane dewocjonalia w postaci książek po 500 a nie co łaska. Nie wiem, kto łoży na Caritas obecnie, ale słyszałem o zbiórce BŻ czy czegoś na rzecz Caritasu, ale metodą cichosza, nie wiadomo na kogo zbierają, szyld się zmienił, ale dociera tam gdzie zwykle. Bodaj i ja się na to nabrałem. Na tle Caritasu to Owsiak jest przykładem. Całe to zamieszanie wobec Orkiestry zdaje mi się na oko akcją sponsorowaną. 

Służby Zdrowia nikt nie dofinansuje.Szpitale muszą popadać w ruinę, bo trzeba je przecież rozkraść. Metodą tzw. złodziejskiej prywatyzacji Lewandowskiego albo inną. No ponura to sprawa, kiedy zawistni pacjenci pieją, żeby lekarze mniej zarabiali, pieją, że źle ich leczą, drą się, kiedy lekarze, pielęgniarki strajkują. A potem tym pacjentom ucinają łapki, bo brak 5ooo zł na lekarstwo, to tamto... groza jak hannibal lecter, gorzej, bo tam wiadomo że to crime, a tu za chirurgiem stoi cały system państwowy. Tam można zadzwonić na policję, a tu? Czekać 10 lat na sprawę, jak po miesiącu się kitnie? 

No i sprawa podatków.. Owsiak stara się płacić, korzysta z ulg,  a zapewne Caritasowi się dopłaca do biznesu. Ostatnie afery z niepłaceniem zusu za pracę.... No ludzie, jak miasto zainwestuje w Owsiaka, to powiedzmy sobie, niech inwestuje. Te pieniądze w życiu by nie poszły na zdrowie. Premier, miro i zdzichu byliby niezadowoleni, gdyby szpitale zadłużały się wolniej, niż Tusk Kampf przewiduje. 

Budowa katolika jest prosta. Obawia się myśleć nawet, że jego święci księża mogą być pokalanie poczęci... I to nie tylko katolik tak ma. Może to wada narodowa :) A skoro Owsiak nie lubi kleru, to Owsiak twój wróg. Nie mówię, żeby się specjalnie nabijać z religii, ale taka konstrukcja człowieka. Fizjologia umysłu. 

Podobnie rzecz ma się ze świętym Palikotem. Wszyscy po nim jadą i się nabijają, tymczasem jest to jeden z największych chrześcijan w tym sejmie. Bełkotliwe towarzystwo spod znaku krzyża i stosu jedzie rży jedno po drugim przeciw Palikotowi. W kupie mocni. Tymczasem prawda jest taka, że stado zbydlęconych chyba chrześcijan w pałacu sejmowym nic nie obchodziły gwałcone dziewczyny przez naszą szacowną ubecję/policję niepotrzebne skreślić. I to samo stado rechotliwych nie bójmy się tego określenia ćwierćinteligentów śmieje się z człowieka, który potrafi się nabijać z prezydenta w taki sposób, że mu to ujdzie na sucho. To, co robicie panowie wobec Palikota, czyni z was śmieszną zgraję pajaców, którzy nie wiedzą, co czynią. Oczywiście Palikot pojechał po bandzie z emeryturami. To polityka, może miał za plecami mały pistolecik Tuska? Wszak to on na palikota szczuł CBA czy inną "firmą". Palikot ma klasę, ma odwagę, a zgraja prześmiewców jedynie poklask we własnych szeregach. Jeden biedak mówi do drugiego.. pojechaliśmy po palikocie.. pojechaliśmy heheheh :) Tymczasem jak ta zgraja rządzi. Co zrobiła, jeśli mówimy o Służbie Zdrowia, za czasów Kaczyńskiego? Było dokładnie to samo kiwanie lekarzy i pielęgniarek, jak dziś. Zgraja cichych wspólników zbrodni tego państwa, państwa pajacowa, zgraja ludzi, o których się mówi i myśli per złodziej. Ale kto winien? Palikot. No i Owsiak. Owsiak, bo pisze sprawozdania z działalności, a Palikot, bo żyje. A jako wróg kościoła powinien przecież płonąć równym ogniem. Owsiak narodowy skarb, a Ochojska ambasador w Afryce. Bez teki i bez niczego. Pojedźcie twardziele po Ochojskiej, pewnie też łatwo pójdzie. Mistrzostwo świata w tym zrobili bandyci z PKP, kiedy pobudowali windy dla niepełnosprawnych, aby potem powiesić kartkę klucz piętro wyżej heheheh ... Ile takich dworców takich cyrków. Co to za kraj, panowie i panie hehhehe prześmiewcy wszystkiego? Pośmiać się? Poszydzić? Mógłbym długo. Bolałoby. 

A przecież można z głową. Przeczytać, co napisałem, i poprawić wątek główny, że jednak Granie Owsiaka ma sens. Fizyczny dla tych biedaków, którzy czy z przyzwyczajenia czy z finansowego przymusu idą do fabryk, już nie szpitali, fabryk gdzie rzuci się ich na linię montażową, ustawi w 20-osobową kolejkę, a przyjmie ich zabiegany medyk. Tam każdy milion i każdy grosz się liczy. Niech Owsiak rujnuje budżet tvp. Niech rujnuje budżet samorządów. Z tych podatków będą tylko nowe warstwy kitu na drogach, które już są. Jakoś naród nieszczególnie jeździ za granicę, niespecjalnie ma okazjie wpaść do restauracji czy polatać F16. Rozrywka mu niepotrzebna? Powodzenia w nabijaniu się z przyzwoitych ludzi. 

 Nie obrażajmy się do cholery, by  rzec, jasnej cholery. Może jesteście wrażliwi, ale powiedzmy sobie, wpierw ustalić jak to jest naprawdę, a potem drzeć japę obrażać się itp. Wyobraźcie sobie że jesteście reporterami jakiejś fałszywej telewizji tzw. medium głównego nurtu. I raz idziecie do Owsiaka po dokumenty drugi do Caritas. I co, kopara opada? Opada, panowie i panie. Opada po samego pana japę... Wiadomo gdzie dostaniecie wgląd, a gdzie wyprowadzą was na kopach. Z krzyżem w tle.. i na byczych karkach kurialnej ochrony. Przestańmy być wrażliwi, godni osobiście, natomiast spróbujmy czytać ze zrozumieniem i widzieć, zamiast udawać, że nic się nie stało. Gdyby nie Owsiak robił zakupy dla szpitali, a pan ziutek czy instytucja państwowa? Co wtedy. Że mają pensje środki? Żle? Śmieszne to wszystko to coroczne pajacowanie wokół Owsiaka. 

I lubię tych, co postują przeciw. Naprawdę, czuć, że to porządni ludzie. Wśród katolików też czasem się trafi ludzki człowiek. Jak wszędzie. 

 

 

KOMENTARZE

 • to z niewiedzy czy z głupoty tak napisane?
  "Palikot.....tymczasem jest to jeden z największych chrześcijan w tym sejmie."
 • Czy NE stał sie internetową wkładką do Gów. Wyb.?
  Co to za bzdury. Zacząłem odradzać znajomym ten portal.
 • CO ZA CHAMSTWO !!!!!!!!!!!!!!!
  WON STĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  USUŃCIE TEN ARTYKUŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  WON !!!!!!!!!!!!!!!!

  SPADAJ na Krytykę Polityczną !!! I to już !!!!!!!!!!! Tam twoje miejsce !!! Wśród swoich !!!
 • @zbig1964 09:06:42
  NE jest od dawna wkladka GW.Przykladow jest wiele,jakby ten Zaleskiego na SG.
 • @Ultima Thule 09:22:07
  WON STĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  USUŃCIE TEN ARTYKUŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ---------------------------------------------------------------

  Ja mysle,ze ten artykul wyladuje na na SG tak jak Zaleskiego:)
 • @night rat 09:54:31
  Ciekawa inicjatywa,ale ten apel na nic sie zda.W tym "niezaleznym" serwisie ktos na samej gorze pociaga za sznurki i decyduje wg. wlasnego zdania.
  Od kilku miesiecy zauwazylem znaczny zwrot w kierunku lewym i czytajac uwaznie LL,Opare i wielu innych administratorow,doszedlem do wniosku,ze NE jest wtyczka WSI.
 • @night rat 09:54:31
  Bardzo treściwie napisałeś. Tak czasem myślę, że Ne rozłazi się w szwach. Coś nie ciekawego dzieje się na Ne. Powoli staje się Nowy Ekran takim śmieciuchem. Pozdrawiam.
 • Za i przeciw
  Tak rozmawiałem z żoną na temat Orkiestry. Żona jest za bo pomaga.
  Za
  - sprzęt kupiony przez orkiestrę ratuje życie lub pomaga w leczeniu.

  Przeciw lub co najmniej dziwne:
  - wsparcie Państwa , instytucji państwowych które nie wypełniają swoich obowiązków w obszarze Służby Zdrowia
  - impreza
  - hasło :"Róbta co chceta"
  - koncepcja biznesowa

  Od samego początku mam do Orkiestry mieszane uczucia.
  Orkiestra wyręcza Państwo z jego obowiązków. To tak jak dodatkowy podatek. Żadna inna fundacja nie ma takiego wsparcia medialnego jak Orkiestra w TVP. Czyli z naszych podatków. Mam uczucie jakby to była pralnia pieniędzy, ale nie mam na to dowodów.
  Pod względem manipulacji społeczeństwem została Orkiestra zaplanowana super. No bo, co odmówisz pomocy dla dziecka.
  Już nie wiem kto napisał, że ta impreza zastępuje 1 maja za czasów PRL.
  Ogólnie kłóci się mi cała koncepcja z moją moralnością. Widzę to tak. Wezme od was pieniądze. 50% z tego zostawię sobie a za resztę kupie sprzęt do jakiegoś szpitala. Jestem super prawda bo troszczę się o dzieci. Może sprzęt będzie używany może nie.
  Dlaczego np. Owsiak nie zbierze kasy na Centrum Matki i Dziecka i da te pieniądze na jego zadłużenie? Albo opłaci zabiegi które NFZ nie chce opłacić? I doszedłem do wniosku, że jesteśmy dojeni po to by jakaś firma mogła sprzedać sprzęt medyczny który szpital by nie kupił. A za resztę ktoś sobie żyje w luksusie. Co by nie powiedzieć chłop ma głowę do interesów. Mam taką nadzieje, że chłopakowi kończą się pomysły na kupowanie sprzętu.
 • ???
  Skąd to to tu???
 • Do jasnej...co za moderatorów ma NE?
  KOLEJNY TEKST PO ZALEWSKIM W TREŚCIACH PROPONOWANYCH, GDZIE AUTOR NIE MA POJĘCIA O CZYM PISZE!!!
 • @zbig1964 09:06:42
  MAM TE SAME SPOSTRZEŻENIA:(
 • @Robert.K 09:30:08
  Właśnie napisałem do redakcji o tym i o Zalewskim, bo żenujace jest to co jest tutaj promowane.
 • @night rat 10:48:12
  wrzuć to jako post, będziemy komentować, może to coś da.
 • @night rat 10:48:12
  obecność takich autorów na NE jest jak najbardziej wskazana, na pewno nie na eksponowanych miejscach, ale ich obecność utwierdza mnie, że jestem po "jasnej stronie mocy".
  Dziwne rzeczy dzieją się na NE, coraz dziwniejsi autorzy i ich światopogląd są promowani. Zauważam nasilenie tych zjawisk od odejścia Pińskiego, wychodzi na to, że ta miernota była lepsza od tych co pozostali.
  Humaniści nie radzą sobie z zarządzaniem tym portalikiem, a marzy im się zmieniać Polskę, normalnie żałosne. Za chwilę zostaną tu sami pracownicy NE i dziwolągi, wielu zacnych blogerów już pożegnało się z tym portalem, a poziom wciąż obniża się. Może w tym wariactwie jest logika i jest to celowe działanie, tyle że nie mam pojęcia po co? Pozdrawiam..
  P.S.
  Problemem nie są tacy autorzy, a ci co ich promują..
 • piszesz że owsiak ma hopla na punkcie dzieci...
  to zobacz sobie jak ten hopel wygląda:
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/01/05/robta-co-chceta/
  ... żadnej litości nad tymi, deprawowanymi, niszczonymi młodymi ludźmi!
  a ty piszesz że on ma hopla na punkcie dzieci?!
 • WOŚP
  Ooo, wreszcie jakis tekst nie-owsiakożerczy. Niespodzianka.

  Jak zawsze przy takich okazjach, w komentarzach wychodzi katolicka nienawiść (niestety).

  Po pierwsze:
  Kto nie chce, ten nie daje na WOŚP. Na żadną fundację nie trzeba dawać. Ja np. nie dajęna Caritas ani złotówki.

  Po drugie:
  Ciekawe ilu z tych przeciwników Owsiaka płaci regularnie abonament, że nagle zaczęli sie troszczyć o budżet TVP.

  Po trzecie:
  Każda fundacja wyręcza jakoś państwo. Zgodnie z tą "logiką": dając na Caritas a przez nią na biednych, wyręczacie urzędników którzy zaoszczędzoną kase mogą przeznaczyć na premie dla siebie.
  Ręce opadają.
 • @wk..ny 11:28:22
  Piński raczej nie miał z tym nic wspolnego.On był redaktorem , a nie moderatorem.
 • @kowalskijan584 12:10:54
  Szkoda że Ci te ręce całkiem nie opadły, bo byś takich bzdur nie pisał.
 • @Piotr Mazurek 12:25:01
  może i nie miał, ale jakoś te sprawy zbiegły się czasowo, stad mój wniosek..
 • kilka słowek dla autora
  A won ty służalczy kmiocie
  Owsiak tobie guru jaki
  Mówisz w chwale o Palikocie
  Aż mi się tu przewracają flaki

  Toż to sitwa albo zgraja
  Ludzi raczej bez honoru
  Takim raczej obciąć jaja
  I wywalić ich ze dworu

  Więcej robią tutaj złego
  Kasę klepią lecz dla siebie
  Więc nie wciskaj nam kolego
  Nie rób z nich aniołów w niebie
 • Nigdy nie dałem grosza temu deklowi w żółtoczerwonej piżamie
  a w zamian za to swoimi argumentami spowodowałem jedynie, że kilkanaście znajomych osób przestało mu płacić wymuszane działki i z dumą obnosić te kretyńskie serduszka.
  Niektóre z tych osób, po usłyszeniu przemyslanych argumentów, nawet się zawstydziły, że dają się tak łatwo dmuchać takiemu frajerkowi.

  Naszą firmą jest Caritas Polska.

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • Lenin by się ucieszył
  ...gdyby nadal żył i przeczytał ten artykuł.
  Dawanie na Owsiaka, to jak dawanie na państwową służbę zdrowia. WOŚP jest uzupełnieniem tego sytemu. NFZ da na co innego, bo wie, ze inkubatory kupi się za kasę frajerów od Owsika. Dokładniej - część kasy, bo cześć skapnie do spółek, część (tzw. odsetki) na Łuudstoki.
  Istotnie, gdy jeszcze nie brakuje chleba, to ludzie chcą igrzysk. Haniebne w tym cyrku jest używany argument - daj na dzieci. No kto się oprze i "nie da"? Stad pogląd o "choplu" tow. Jurka.
  Patrząc po sprywatyzowanych szpitalach w swoim powiecie, jestem przekonany ze dyrekcja lepiej wie na co wydać pieniądze przetransferowane z Narodowego Funduszu Zbrodni im. dr. Mengele. Tak bruk i płytki z marmuru - jak Unia każe to robią standardy.
  Wywody o Palikgułipie pozostawiam bez komentarza. Dodam ogólnie - kto się zgadza na zmianę reguły - wydłużenie czasu pracy to frajer, którego prawo ma doić Owsik i każdy inny socjalista, jakim musi być również autor krytykowanego przeze mnie tekstu.
 • Może jest jakaś metoda w tym
  żeby ukazywały się tak denne teksty na NE? Autor art.konsekwentnie przelewa na ekran swoją nienawiść do KK,więc ten tekst wpisuje się w te ramy idealnie. Żebyśmy przypadkiem nie myśleli,że głupota zniknęła spośród nas, wszyscy przejrzeli i myślący rozsądnie ,takie teksty przypominają o ogromie pracy ,jaka przed nami stale. Wszak autor tekstu nie jest odosobniony w swoich poglądach. Mówienie,że istnieją wielbłądy nie przekona wszystkich do uwierzenia w ich istnienie. Trzeba od czasu do czasu takiego wielbłąda pokazać :) I takie teksty tę rolę spełniają. Choć z drugiej strony,stron www z wielbłądami pełen internet. Czemu jeszcze tu ? Trochę to zagadkowe.
 • @szach 15:27:33
  jesteście tacy słodcy w swojej nienawiści. piękne jest to że nie rozumiecie że zamykając sie w swojej kloace nic nie wskóracie bo macie poklask tylko myślących tak samo. i kisicie się we własnym sosiku:)
  więcej bagienka oznacza że coraz mniej znaczycie, ale to za dużo jak na Wasze głowy żeby to pojąć. i tak właśnie sami siebie niszczycie, za co możecie podziękować swoim malutkim rozumkom.
  a ja będę patrzył jak z dnia na dzień coraz mniej będą kojarzyć Was z narodem i patriotyzmem a coraz więcej z bandom krzykaczy którzy tylko biją pianę bo mogą:D
 • TYLKO FAKTY POKAŻĄ CAŁĄ PRAWDĘ
  Dla mnie ten niepodpisany artykuł jest impertynencją. Mozna mieć różne "wyobrażenia" o p. Owsiku, ale wystarczy podać fakty (sprawdzalne na stronie fundacji w dziale - sprawozdania finansowe).
  Fundacja działa cały rok i daje utrzymanie już 33 osobom (2011r). W roku 2009 na zebraną sumę, wydatkowano - bezpośrednio na zakup sprzętu 48% zbiórki. Na cele propagandy wydano (2011) -6 mln zł. Kazdego roku "wydatki" są o ok 10 mln zł mniejsze od zebranej kwoty. Sprawozdanie jest przyjmowane (jaki to US tak rozlicza?), a gdzie ta kwota 10 mln zł się rozpływa??? Ale hitem 2011 było to, że ze składek Fundacja Wośp kupiła sobie budynek - ZA 8 (SŁOWNIE OSIEM) MLN ZŁ!!! W tymże roku wydała na zakup sprzętu ok. 64% zebranej kwoty. Tylko za odsetki w depozytów Fundacja w 2011 dostała 2 mln zł. Nie wiem jak wam, ale mnie te liczby negatywnie dobijają. O Woodstocku już nie wspomnę.
 • @night rat 16:44:36
  więcej, więcej.
  właśnie dlatego nic nie znaczycie, ilu Was jest 50tyś? 100??
  właśnie dlatego że sami sobie dobieracie towarzystwo i nie dopuszczacie innej myśli niż Wasza przewodnia przegracie.
  kto nie jest elastyczny w tych czasach nic nie znaczy. chyba że w planach macie wybić inteligencje i rozdawać czerwone książeczki. kto w okularach czapa?
 • @night rat 16:35:52
  Wlaśnie, leżysz i kwiczysz.

  -----------------------------------------------------------------------
  Jezyk miłości w wykonaniu skromnych, cichych, przepojonych miłością do bliźnich, owieczek katolickich:

  WON STĄD !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  USUŃCIE TEN ARTYKUŁ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ultima Thule 07.01.2013 09:22:07

  w imieniu własnym i dorozumianym zdegustowanej części czytających NE uprzejmie żądam publicznej reakcji przeciw antypolskim, antykatolickim, lewackim, miernym
  night rat 07.01.2013 09:54:31

  Nie chcę promowania miernoty, zalewu przeklejonych treści, ataków na wartości. Żadna to wolność.
  night rat 07.01.2013 10:48:12


  obecność takich autorów na NE jest jak najbardziej wskazana, na pewno nie na eksponowanych miejscach, ale ich obecność utwierdza mnie, że jestem po "jasnej stronie mocy".
  wk..ny 07.01.2013 11:28:22

  wierszyku solfernus 07.01.2013 13:35:16 nie bede przytaczal.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  Co do reszty:

  1-jak Ci się nie podoba system to zmień system a nie czepiaj się fundacji. Tylko, że zanim Narodowa Fikcja Zdrowia zacznie sprawnie działać (jeśli w ogóle zacznie) to kilkadziesiąt tysięcy dzieci straci życie albo zdrowie z powodu braku sprzętu. Mnie to nie jest obojętne, może Tobie, katoliku.

  2-czy chcemy czy nie innowiercy, ateiśc,i agnostycy płacimy na Fundusz Kościelny, lekcje religii, oddajemy za 1% wartości posiadłosci Kościołowi.

  Aha, rozumiem, że ty należych do tych nielicznych którzy płacą abonament skoro tak Cię boli każda wydawana przez TVP na WOŚP złotówka?

  3-społeczeństwo rozkłada Kościół, bo zamiast mobilizować dzieli, zamiast zachęcać do uczciwej pracy i wspierania się - podsuwa drugorzędne tematy (in vitro, "ataki na religię"), zamiast wpajać zasady etyczne pokazuje, że sam ma je w d... poważaniu, byle tylko kręcić swoje lody i utrzymać się przy korycie . Tyle szkód co kościół katolicki nie uczyni 100 owsiakowych Woodstock-ów.

  A co do antysemityzmu to zgodnie z definicja Tych-Ktorych-Nie-Wolno Krytykowac, jestem antysemitą więc tylko bym Ci powiedział komplement-nie licz na to :)
 • @Tenbez 10:30:21
  To jest żenujące, że państwo jest tak niewydolne żeby organizować akcje dobroczynne. A co do wudstoków to nie wiem w czym problem macie? Nie wszyscy rodzą się stworzeni do bycia członkiem oazy. Ja wychowany w rodzinie katolickiej, dostawałem wysypki od dziecka na słowo kościół.
  Przerażają mnie katolicy, te ich rytuały, klękania przed obrazami, procesje,całowanie w rękę papieża. itd. To obrzydliwe.
 • @czosnek 18:16:26
  i ostatni trend, lizanie kolan.
  ale ciiiiii o tym się nie mówi, tego nie ma.
 • Nie taki Owsiak święty
  Owsiak może kupuje, ale sprzęty później stoją nieużywane, bo nie ma pieniędzy na preparaty do nich, albo na opłacenie ludzi do ich obsługi. Taki Caritas za to daje pieniądze tam, gdzie wie, że zostaną dobrze spożytkowane.
 • @smutny.kojot 18:18:53
  A co by było gdyby papież był biedny jak Jezus, ilu katolików umyłoby mu stopy? Żaden, bo leżeć plackiem można tylko przed górą złota
 • @PawelK 18:26:01
  Podaj przykład, bo znam ludzi którzy korzystają z pomocy Caritasu a mają dość własnych pieniędzy.
 • @kowalskijan584 17:27:32
  Błądzisz, nie jestem ani owieczką, ani przepełniony miłością, ani katolikiem. Wierzę w siebie i sam jestem sobie Bogiem, właśnie uraziłeś mojego Boga i kara boska Cie nie minie.. Po co w to wszystko mieszasz religię? Chodziło wyłącznie, że jest promowany kłamliwy, durny artykuł. Może być różnica poglądów, ale nie ma mojej czy Twojej rzeczywistości, ona jest jedna obiektywna, a ten artykuł zakłamuje ją.
 • @wk..ny 19:53:04
  zbłądziłem, zmyliło mnie "jestem po jasnej stronie mocy"

  P.S.1
  na jeden artykuł pro-owsiakowy na SG przypadają co najmniej 2-3 artykuły krytyczne w stosunku do WOŚP.

  P.S.2
  sorki jeśli Cię urażę ale dla mnie, po tych 2 postach w tym topiku, wyglądasz na mentalnego katola: nic Ci się nie podoba, mówisz nie na temat i bez konkretów ( portal stacza sie na dno, blogerzy odchodza (ale nie wiadomo jacy) ) a artykul jest denny (ale bez konkretow co jest nie tak). Krytykujesz, bez konkretów. Szkoda.
 • @Skanderbeg 10:14:46
  Jest w Polsce tysiące fundacji a tylko ta ma takie względy....nie ma przypadków...
 • @rerak 05:22:37
  Steku łgarstw? Obawiam się, że szacowny ale szybki do zwady pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Zerknie pan na stosowny link, dojdzie do momentu, gdzie ktoś deliberuje, iż skoro Woodstok jest organizowany z procentów od zbiórki, to niech się ludzie zastanowią, gdzie idą ich pieniądze. Dalej nie trzeba czytać, bo ktoś, kto to napisał, nic nie rozumie z tego, co się dzieje, jedynie pała chęcią sponiewierania Jurka biednego.
  Wczoraj zerknęłem na stronę sprawozdania Owsiaka. Po napisaniu postu. No ludzie. Ile zebrał w zbiórkach tyle wypłacił. Nie wnikałem w szczegóły. Ja np. kiedy się składałem na ofiary zawalenia się hali targowej, dowiedziałem się później, że Caritas jeszcze nie doręczył mojej forsy adresatowi, a spora część gdzieś przepadła...
  Jeśli jesteś pan uczciwym człowiekiem, to zamiast inwektyw poszukaj pan uzasadnienia i pokaż pan rzekome łgarstwa. Bardzo wątpię, że pan coś takiego potrafisz zrobić, bo ja piszę tak jak uważam, a nie jak mi zapłacili. I zaraz bierz się pan do szukania tych łgarstw, bo nie wiem, czy mi cierpliwości drogi pomawiaczu stanie.
 • @Pan Marky 08:00:13
  Doczytaj ze zrozumieniem. Nie dotyczy to tylko katolików... bosh co ci ludzie robią :)
  Nie ma jak uprzedzenie, mózg się wyłącza a żwawa rączka szuka bejsbola albo kijaszka aby enemy strzaskać, ot, fraszka hehehe :)
 • @Ultima Thule 09:22:07
  O boska, co za tolerancja... może stosik by się przydał, jak z nergalem? To było piękne...
 • @solfernus 13:35:16
  Katolika prosta sprawa łacno poznać po słowach
  Ten na co dzień uśmiechnięty za plecami nóż chowa

  Sofernusie, czymże Palikot tak tobie zawinił,
  żeś się cały zapluł na niego, zaświnił?

  Palikota sztuk jest jeden a do ośmiornicy braknie 7 :)

  Wolisz takich którzy milczą, gdy GESTAPO złapią dziewczę
  i w komendzie jeden z drugim po kolei ją obłapią?

  Łatwo w kupie atakować, gorzej solo wyjść na podium
  i samemu stawić czoła tłumom (tu ocenzurowałem hehehe )

  Komu służę, ty mi powiedz, bo oczerniasz mnie tu drogi,
  Kto przemilcza zbrodnie, nie doleci w nieba progi
  zaś Palikot pracowity, mądry, cwany i obryty :)
  jest odważny, mówi szczerze, święcie w jego Niebo wierzę...

  Tak mi tutaj nakłamałeś, gdzie biblijne rady miałeś?
  Które to ci przykazanie każe mnie obśmiewać Panie..

  Miejże powód, jakieś fakty, weź odeślij mnie ku akty...
  Po co krzyki, po co rwetes, Polska katolickim krajem..
  Kto tu pisze te ustawy? Pan Palikot? Jam ciekawy?

  Nie ma sprzętu po szpitalach, sam tam byłem, wiem com znalazł,
  przyda się tam każda nowa rzeczy, gdy zaboli cię, zapieczy,
  trafisz kiedyś do szpitala, chciałbyś być leczony, lala...
  A bez trafnej zaś diagnozy piekło pewne, jak prognozy...
  Zatem wrzucaj w puszki dzielnie, wrzucaj z rana i z wieczora
  To opłaci się wnet tobie, gdy rodzina będzie chora hehehehe

  fajnie napisałeś solfernus hehehe pozdro... obojgu nam życzę solfernusie większej rzetelności w naszym pisaniu..
  Czy my blogerzy musimy być dziennikarzami eheheh ech jak mnie tak pomęczycie to powiem nie chcę ale muszę hehehe no brawo :)...
 • @PREDAkTOR 01:32:21
  Nie wiem kto Cie uczył matematyki ??? być może byłeś odporny
  na naukę i być może masz kłopoty ze zrozumieniem czytanego tekstu
  więc poproś kogoś o pomoc!!!!

  Przeczytaj dokładnie co napisał aleks !!!!!!  TYLKO FAKTY POKAŻĄ CAŁĄ PRAWDĘ
  Dla mnie ten niepodpisany artykuł jest impertynencją. Mozna mieć różne "wyobrażenia" o p. Owsiku, ale wystarczy podać fakty (sprawdzalne na stronie fundacji w dziale - sprawozdania finansowe).
  Fundacja działa cały rok i daje utrzymanie już 33 osobom (2011r). W roku 2009 na zebraną sumę, wydatkowano - bezpośrednio na zakup sprzętu 48% zbiórki. Na cele propagandy wydano (2011) -6 mln zł. Kazdego roku "wydatki" są o ok 10 mln zł mniejsze od zebranej kwoty. Sprawozdanie jest przyjmowane (jaki to US tak rozlicza?), a gdzie ta kwota 10 mln zł się rozpływa??? Ale hitem 2011 było to, że ze składek Fundacja Wośp kupiła sobie budynek - ZA 8 (SŁOWNIE OSIEM) MLN ZŁ!!! W tymże roku wydała na zakup sprzętu ok. 64% zebranej kwoty. Tylko za odsetki w depozytów Fundacja w 2011 dostała 2 mln zł. Nie wiem jak wam, ale mnie te liczby negatywnie dobijają. O Woodstocku już nie wspomnę.
  nadużycie link skomentuj
  aleks 1 07.01.2013 16:55:25
 • A MOŻE TO TEŻ NA ŚRODKOWĄ KOLUMNĘ!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=Z64xBi0flfk
 • @aleks 1 16:55:25
  Przeczytaj jeszcze to


  Gość
  12:16
  07-01-2013
  [ odpowiedz na komentarz ]
  "Cytuje gościa, który kiedyś wypowiedział sie na interii. Może także dziś napisze POPIERAM GO w 100%,, Właścicielami fundacji WOŚP jest 5 osób w tym siostra Owsiaka -Nazwa została zastrzeżona jako: WOŚP Kręcioła Mrówka Cała gdzie część była nazwą firmy reklamowej siostry Owsiaka -Fundacja z mocy ustawy może odpisywać do własnej dyspozycji 8% czystego zysku co wynosi przeciętnie chyba 2,5 - 3mln zł zarobione w ciągi 1 dnia pracy przez wolontariuszy co daje po ok. 40 tyś / mc dla każdego właściciela fundacji. Zatem wystarcza na wybudowane wille z basenami -Efektywność fundacji zysk / koszt społeczny wynosi chyba mniej niż 50%. To najbardziej marnotrawna impreza społeczna -Zbieranie i przetrzymywanie pieniędzy dla zysku na koncie jest sprzeczne z celem fundacji i intencją darczyńców -Wydawanie ok.1,5 mln zł na Woodstok zamiast na deklarowany cel, jest sprzeczne z intencją darczyńców - Wyposażenie kupione w porozumieniu z Funduszem Zdrowia jest oczywiście bilansowane w nakładach na służbę zdrowia nie dając wiele poza zyskiem propagandowym i personalnym właścicieli fundacji. -W stosunku do miliardowych żądań płacowych lekarzy i nakładów na zdrowie, fundusze z WOŚP to są grosze (0,07%) -Tyle samo zysku przy 100% efektywności można otrzymać jeśli każdy pracujący zadeklaruje 2zł / rok z listy płac (17 groszy / mc) bez dedykowanego zadęcia,"..."jeden człowiek zbiera 40 mln z imprez, których koszt organizacji wynosi 80 mln. do tego należy doliczyć poświęcony czas antenowy czyli ok 0,5mln/min i robią się ładne pieniążki, którymi rzeczywiście można by wesprzeć szpitale. tymczasem owsiak zbiera te 40 mln z czego 30proc na starcie przeznaczone jest na utrzymanie jego i jego firmy. kolejna kasa idzie na przystanek woodstock. jakoś niechętnie się mówi o wynagrodzeniu dla wolontariuszy tych uczciwych i mniej uczciwych. w tego co zostanie; a więc mniej niż połowa; owsiak kupuje (nie na przetargu, bo jego nie dot. zamowienia publiczne) sprzęt. od kogo i na jakich warunkach również jest niewiadome. a jakie przekręty przy tym odchodzą to zupełnie inna sprawa. po imprezach pokazują się różnego rodzaju statystyki i tak w ostatnim roku ogłoszono, że statystyczny Polak zasilił wosp datkiem 5PLN, a zebrana kwota wyniosła trochę ponad 40 mln. nie lubie się czepiać ale coś dziwnie malo tych statystycznych Polaków "

  Gość
  14:56
  07-01-2013
  [ odpowiedz na komentarz ]
 • @Frezja 08:04:39
  Nic dodać nic ująć. Jest to biznes pod nazwą fundacja. Co przeciętnemu człowiekowi miesza w głowie, gdyż fundacje wiąże z działaniami charytatywnymi. I naprawdę super biznes. Normalnie sam diabeł musiał go natchnąć.
 • "Owsiak ma hopla na punkcie dzieci"
  Bo na dzieciach, apelując do współczucia, można najszybciej osiągnąć dobry wynik. Nie na starych i niedołężnych przecież, którym należy się jedynie litościwa eutanazja.
 • SMRÓDSTOK 2012
  SMRÓDSTOK 2012

  Pierwsze co mnie uderzyło, to fakt, że sponsorem Smródstoku jest kompania piwowarska Carlsberg, która miała wyłączność na sprzedaż piwa.
  Drugi szok przeżyłem, kiedy zobaczyłem, że na terenie imprezy było 51 punktów, gdzie sprzedawano papierosy, plus kilka mobilnych. Do każdej z kas stały kolejki.
  Trzecim szokiem było stoisko z energizerami. Ostatnie opinie uczonych i lekarzy mówią o groźbie zdemolowania mózgu i reszty ciała przez energizery.
  Ludzie półnadzy w upojeniu narkotykowym, alkoholowym i muzycznym.
  W pobliżu małej sceny stało serduszko Wielkiej Orkiestry brudne, pomazane. Ludzie bawiący się w błotnych kąpielach. Namioty rozstawione w błocie. Wszędzie było jak na wysypisku śmieci.
  Kobieta leżąca na mężczyźnie, jakby nie dająca oznak życia... a w koło siedzący obojętnie ludzie...
  Lesbijki i geje maszerowali, niczym nie skrępowani...
  Widziałem też zszokowany kontenery na śmieci stojące przy głównej alei i oddających na ich ścianki mocz mężczyzn prawdopodobnie nie do końca przytomnych.
  Owsiak powiedział: „Ja tu rządzę!”- widać jakie śmierdzące to rządy.

  Wnioski
  Przeżyłem, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, jest tylko przykrywką dla zorganizowania Festiwalu w Kostrzynie.
  Nieuczciwa jest intencja Owsiaka, bo z jednej strony kupuje sprzęt ratujący życie, a z drugiej strony zgadza się na używki na festiwalu skracające i w rezultacie odbierające zdrowie i życie. No święty to on, ani porządny nie jest.
  Antyzasada „róbta co chceta” łamie normy i zasady w imię bardzo smrodliwych interesów, pod pozorami dobrej zabawy.
 • Jerzyka niewinna zabawa w Woodstock
  To spęd ludzi w większości młodych i bardzo młodych w wieku nawet poniżej 15 lat, którego pretekstem ma być wspólne słuchanie „muzyki”.
  Wokół dwóch scen rozdzielonych wzniesieniem powstało „miasteczko namiotowe”, dla kilkuset tysięcy ludzi rozciągające się głęboko w okoliczne lasy. Wszystko to stłoczone, namioty porozbijane byle jak, byle gdzie, wszystko tonie w błocie i tonach śmieci. Śmieci wyrzucane wprost z namiotów gdzie popadnie, więc tym co najbardziej rzuca się w oczy jest ogólny śmietnik, zarówno w samej strefie miasteczka jak i wokół niej.
  W niektórych miejscach w lesie między namiotami czuć smród odchodów, chociaż są wyznaczone stanowiska z kabinami toaletowymi.
  Setki tysięcy ludzi przemieszcza się bez ładu i składu we wszystkich kierunkach w gęstym tłumie w którym łatwo można zostać stratowanym.
  Z ogromnych głośników o gigantycznej mocy liczonej w dziesiątkach tysięcy wat porozstawianych przy obu scenach, przez cały dzień i większość nocy dudni (w sensie dosłownym – wibracje odczuwalne są całym ciałem) „muzyka” z gatunku rock, hard-rock, metal, rap... widać wykonawców grających na scenach, ich obraz wyświetlany jest na ogromnych telebimach widocznych z dużej odległości.
  Muzyka jest tak głośna, że słychać ją jeszcze na kilka kilometrów poza scenami.
  W różnych miejscach porozstawiane są dodatkowe punkty z głośnikami każdy taki punkt, oraz każda scena gra co innego, więc w niektórych miejscach wszystko miesza się w jeden łoskot.
  W snującym się tłumie panuje atmosfera całkowitego luzu w stylu „róbta co chceta” ludzie porozbierani, poprzebierani, wymalowani, wytatuowani, umazani w błocie, niektórzy taplający się grupowo w błocie traktując to jako formę „dobrej zabawy”, panuje duża swoboda obyczajowa.
  Widziałem wielu pijanych, kilku zaćpanych, specjalne patrole ochotników (tzw. „pokojowy patrol”) wyłapują np. zaćpanych i prowadzą ich do punktów pomocy medycznej.
  W różnych miejscach „miasteczka” porozstawiane stoiska z piwem, papierosami, gastronomią.
  Widać, że głównymi sponsorami są producenci piwa, wszędzie są ich reklamy.
  W pobliżu głównej sceny kilkudziesięciometrowej wysokości dźwig z instalacją do skoków na bungee, które odbywają się przez cały czas.
  Widziałem ludzi z różnych modeli kontrkulturowych typu skini, punki, hipisi itd. Jednak w porównaniu z Jarocinem byli bardziej „roztopieni” w dużej liczbie „zwykłych” ludzi nie noszących jawnych oznak przynależności do kontrkultury.
  Kościół miał swoje stanowisko – sektor z niewielką sceną na której księża prowadzili dyskusję z młodzieżą odpowiadali na podchwytliwe pytania w stylu „zagnij księdza” jednocześnie filmowali to za pośrednictwem swojej tv.


  Mamy czasy „Rozchwianego Prowizorium”, jak stwierdził prof. Marcin Czerwiński – postmodernizm w rozkwicie.
  I dodać można efekty „Wćwiczania do nieudolnego wysiłku”, we współczesnym systemie szkolnym za prof. Kwiatkowskim.
  I oba skutki w takim zagęszczeniu potwierdzają swe nazwy.
  Najlepsze i najbardziej dochodowe zajęcie to niszczenie młodzieży.
  Stosuje się wszystkie metody socjotechniczne opisane przez Mirosława Karwata.
  1. W sposób cyniczny wyciągnąć ze swojego środowiska – rodziny – norm społecznych pod pretekstem zabawy.
  2. Spędzić razem w jedno miejsce, w duży tłum – „motłoch”- w którym łatwo przenosić negatywne wzorce i manipulować.
  3. Dać tzw. wolność („róbta co chceta”) która jest podejrzanie dobrze zorganizowana przez organizatorów – wszystko co się dzieje jest w sposób zaplanowany dopuszczone, na wszystko co się dzieje jest ciche przyzwolenie mimo oficjalnych zapewnień o przeciwdziałaniu negatywnym zjawiskom.
  4. Atak na wszystkie zmysły – odcięcie od zmysłów – ogłuszenie, otumanienie, ogłupienie.
  5. Swoboda obyczajowa.
  6. Używki.
  7. Narkotyki.
  8. Łamanie instynktu samozachowawczego (bungee).
  9. Pompowanie negatywnych wzorców po przełamaniu wszelkich barier w zachowaniu, śmieci, taplanie się w błocie, rozrzut fekalii i moczu po całej okolicy...
  10. Złamanie wszelkich norm – uszkodzony człowiek staje się wzorcem dla innych po powrocie do swego środowiska – negatywny model kopiuje się dalej...

  I tak ich metoda „Kroczącego Horyzontu” zamieniła się w „Galopujący Horyzont”.
  Niewinna spółka „Walter Chełstowski and Jerzy Owsiak” rozhulała się na całego.
  Czekajmy na następne chytrze wysondowane pomysły np. eutanazja.....
  Jerzyk jest jeszcze młody!
  W rezultacie Woodstock jest jawną produkcją odpowiedniego elektoratu.

  Zaniepokojony Obserwator

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31